Okapy Elica - wydajne, ciche i dobrze zaprojektowane urządzenia w Twojej kuchni


Okapy Elica

Okapy Elica - wydajne, ciche i dobrze zaprojektowane urządzenia w Twojej kuchni


Okapy Elica należą do jednych z najbardziej popularnych wśród wymagających konsumentów. Są wydajne, ciche i charakteryzują się nieprzeciętnym designem.

Przedstawimy wybrane modele warte uwagi, które cechują się niebanalnym wzornictwem i zaawansowaniem technologicznym.

Okapy Elica przyścienne

Okapy przyścienne reprezentują najliczniejszą grupę wśród modeli tego włoskiego producenta. Wybrać możemy modele klasyczne w kolorze czerni, bieli i stali INOX lub bardziej awangardowe pod względem formy i barwy.

Okap przyścienny ELICA SWEET PELTROX to model, który idealnie wpasuje się do wnętrza o nieco loftowym charakterze, w którym elementy betonu są mile widziane.


Okap przyścienny ELICA SWEET PELTROX

 

Model ten możemy maksymalnie dopasować do stylu i kolorystyki kuchni, gdyż producent zadbał o kilka jego wariantów. Okap przyścienny ELICA SWEET dostępny jest także w matowej bieli, w matowej szarości, w kolorze kości słoniowej, żeliwnym (iron) i matowej miedzi.

Okap przyścienny ELICA SWEET PELTROX


Okap SWEET wykonany został z wytrzymałego tworzywa, które zapewni naszej kuchni absolutnie niepowtarzalny charakter. Urządzenie może działać jako pochłaniacz w trybie zamkniętym lub jako wyciąg w trybie otwartym. Filtr węglowy typu Long-Life o przedłużonym działaniu znajduje się w zestawie.

Okapy Elica wyspowe

Okapy wyspowe należą do drugiej najliczniejszej grupy tego producenta. Egzemplarze przypominające dekoracyjne lampy wiszące przeplatają się tutaj z okapami w kształcie tub oraz odwróconej litery T (T-Line).

Okap wyspowy ELICA WAVE BL/F/51 swoją formę przypomina elegancką i gustowną lampę. Funkcjonuje wyłącznie jako pochłaniacz z wymiennym filtrem węglowym, którego zadaniem jest neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów oraz pochłanianie pary wodnej i szkodliwych substancji. Filtr typu Long-Life wymienia się jedynie co 3 lata, więc nie musisz martwić się dodatkowymi kosztami eksploatacyjnymi.


Okapy Elica wyspowe

 

Standardowe oświetlenie w postaci 2 żarówek halogenowych wprowadzi do kuchni przytulny klimat podczas wieczornego gotowania.

Okapy Elica blatowe

Okapy blatowe to novum, którego prekursorem był niemiecki producent okapów blatowych Bora. Obecnie najlepsi producenci okapów rozwijają swoje własne technologie, które umożliwiają montaż okapu kuchennego w blacie, na blacie lub bezpośrednio na płycie grzewczej. Jednym z nich jest Elica.

Okap blatowy ELICA PANDORA to majstersztyk technologiczny o nowoczesnym designie. To przykład okapu blatowego, który wysuwa się jedynie na czas pochłaniania oparów. W momencie spoczynku - pozostaje niewidoczny i nie zabiera cennego miejsca.


Okap blatowy ELICA PANDORA

 

Okap Pandora ma niezwykłą moc zasysania High Performance, która pozwala na usunięcie pary wodnej i tłuszczu nawet z bardzo dużych pomieszczeń. System ssania obwodowego w tym modelu zwiększa ciśnienie, z jakim opary są pochłaniane i neutralizowanie lub usuwane poza kuchnię.


Okap blatowy ELICA PANDORA


Okapy Elica podszafkowe

Okapy podszafkowe to potoczna nazwa na wkłady do zabudowy. Są to urządzenia niezwykle dyskretne, gdyż montuje się je w szafkach tuż nad płytą grzewczą. Właśnie dzięki temu można je doskonale dobrać do każdego wystroju kuchni.

Wkład do zabudowy ELICA HIDDEN to przykład kompaktowego i wydajnego urządzenia. Jego wydajność to 603 m3/h przy zachowaniu minimalnego poziomu głośności rzędu 49 dB.


Wkład do zabudowy ELICA HIDDEN


Ten niewielki gabarytowo okap wyposażony został w funkcję High Performance oraz speed, które pozwalają na oczyszczenie powietrza nawet podczas bardzo intensywnego gotowania. Funkcja speed umożliwia intensywniejszą pracę okapu przez 10 minut. Po tym czasie okap przełączy się automatycznie na wcześniej wybrany bieg.

Okapy Elica sufitowe

Okapy sufitowe są pewną alternatywą dla okapów wyspowych. Montuje się je w suficie podwieszanym lub właściwym. Mogą delikatnie z niego wystawać lub idealnie się z nim licować.

Okap sufitowy ELICA HILIGHT H30 IX/A/100 to dyskretny i elegancki eliminator wszelkich przeszkadzających oparów kuchennych. Ma postać prostokątnego panelu, który wyglądem przypomina nowoczesną lampę.Okap Hilight to specjalnie zaprojektowany egzemplarz wg najnowszych technologii Okap można w łatwy sposób zamontować, a już po jego zawieszeniu, można regulować jego wysokość kilkoma prostymi czynnościami. Wykorzystano w nim dwa energooszczędne pasma LED, które idealnie oświetlą przestrzeń pod okapem, zużywając mniej energii elektrycznej. To ważne dla konsumentów ceniących sobie ekologiczne rozwiązania.

Okapy Elica teleskopowe

Wprawdzie okapy teleskopowe lata swojej świetności zdają się mieć daleko za sobą, lecz włoski producent proponuje i w tym segmencie kilka ciekawych rozwiązań.

Okap teleskopowy ELICA ELITE14 LUX GRVT/A/60 to propozycja dla osób, które lubią okapy z wysuwaną szufladą. Ten model włączy się właśnie wtedy, kiedy wysuniemy przedni panel.Podobnie jak większość modeli okapów kuchennych, okap Elite14 może pracować w trybie wyciągu lub pochłaniacza. Jeśli zadowala nas funkcjonowanie urządzenia w trybie pochłaniacza - wystarczy zamontować dodatkowy filtr węglowy, który pochłonie parę wodną i nieprzyjemne zapachy.

Okap Elica Elite14 jest cichy - na I biegu osiąga jedynie 47 dB. Jego wydajność to 336 m3/h, co pozwoli na skuteczną wentylację nawet bardziej przestronnej kuchni.


Okapy Elica znajdą swoje uznanie w każdym domu, w którym wagę przykłada się do świeżego i zdrowego powietrza oraz dobrego designu. Ze względu na duże zróżnicowanie wzornicze - można je dopasować do praktycznie każdego stylu kuchni.