28 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okapy Kernau - sprawdź polski sprzęt na każdą kieszeń


Okapy Kernau

Okapy Kernau - sprawdź polski sprzęt na każdą kieszeń

Okapy Kernau to urządzenia polskiego producenta sprzętów AGD i RTV. Są niedrogie, można wybierać wśród wielu modeli, dobrze spełniają swoje funkcje wentylacyjne.


Okap kuchenny to obecnie niezbędne urządzenie w każdej kuchni, w której liczy się czyste i zdrowe powietrze. Producenci prześcigają się w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii oraz wytrzymałych materiałów. Dodatkową zaletą nowoczesnych okapów kuchennych są ich funkcje oświetleniowe i estetyczne.

Większość okapów kuchennych pracuje w dwóch trybach: w trybie wyciągu w obiegu otwartym, kiedy para wodna, tłuszcz i nieprzyjemne zapachy wyciągane są poza pomieszczenie oraz w trybie pochłaniacza, czyli opcji recyrkulacyjnej, która polega na neutralizacji nieprzyjemnych zapachów i wilgoci przez filtr węglowy.

Okapy Kernau funkcjonują w większości przypadków jako wyciągi, które mogą działać również jako pochłaniacze po zamontowaniu filtra węglowego.

Okapy Kernau przyścienne

Okapy Kernau przyścienne są jednymi z najbardziej popularnych urządzeń tej marki. Występują zarówno w formie okrągłej tuby, w formie standardowej typu T-Line (odwrócona litera T), skośnej, jak i w stylistyce rustykalnej. Poniżej prezentujemy kilka modeli, na które warto zwrócić uwagę.

Okap przyścienny KERNAU KCH 0140 B to połączenie wyjątkowej stylistyki i innowacyjnej funkcjonalności. Ma formę okrągłej tuby o wysokości maksymalnej 80 cm w kolorze czarnym lub białym.


Okap przyścienny KERNAU KCH 0140 B


Model ten może pracować jako wyciąg odprowadzający opary na zewnątrz budynku lub jako pochłaniacz. Będzie wtedy działał na zasadzie recyrkulacji powietrza, pochłaniając wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Pracuje na 3 biegach oraz na dodatkowej funkcji turbo, która zwiększa jego wydajność do 767 m3/h, co pozwala na szybkie i efektywne usunięcie wilgotnego i brudnego powietrza przy intensywnym gotowaniu, smażeniu czy pieczeniu.

Należy do cichych okapów, gdyż jego głośność plasuje się poniżej 50 dB na I biegu - dokładnie wynosi ona 46 dB.

Okapy Kernau to urządzenia, w których ważna jest energooszczędność. Również i w modelu KCH 0140 B zastosowano w tym celu energooszczędne diody LED, które charakteryzują się małym zużyciem energii, większą żywotnością i znacznie mniejszym nagrzewaniem.

Okapy Kernau skośne

Okap przyścienny skośny KERNAU KCH 2191 W to z kolei propozycja dla miłośników sprzętów o nieco mniejszej głębokości i uchylnym charakterze. Występuje w kolorze białym lub czarnym.


Okap przyścienny skośny KERNAU KCH 2191 W


Modelem tym steruje się za pomocą wygodnych przycisków umieszczonych na froncie. Jest ono bardzo intuicyjne, proste w obsłudze i niezawodne. Okap KERNAU KCH 2191 W wykonano z odpornej na korozję stali inox oraz wytrzymałego szkła hartowanego.

Dodatkową, bardzo przydatną funkcją, jest pochłanianie obwodowe (szczelinowe).

To nowa technologia, w której opary pochłaniane są szczeliną umieszczoną na obwodzie okapu. Dzięki temu powierzchnia ssania jest nieduża, natomiast zwiększa się ciśnienie ssące.

Okap ten wyposażono w energooszczędne diody LED, które wyraźnie oświetlają przestrzeń pod urządzeniem i powodują mniejsze zużycie prądu. Są to 2 diody o mocy 35 W.

Okapy Kernau wyspowe

Przykładem pochłaniacza jest natomiast okap wyspowy KERNAU KCH 0745 W ISLAND, który pracuje wyłącznie w trybie recyrkulacyjnym. Jest to okap o niewątpliwych walorach dekoracyjnych.


okap wyspowy KERNAU KCH 0745 W ISLAND


Kształtem przypomina nowoczesną, symetryczną lampę wiszącą w formie kostki wyciętej w środku. Pracuje na 4 biegach i osiąga wydajność maksymalną rzędu 550 m3/h. Jest cichy - na biegu początkowym ma jedynie 46 dB, co jest wynikiem bardzo dobrym (ciche okapy to takie, które na I biegu mają mniej niż 50 dB).

Wyposażony jest w energooszczędne diody LED, sterowanie dotykowe (sensorowe) oraz pilot. Przydatną funkcją jest timer, który pozwala na automatyczne wyłączenie urządzenia.

Okapy Kernau wyróżniają się pozytywnie na rynku polskiego sprzętu AGD. Są projektowane z dbałością o detale, ze zwracaniem uwagi na nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz wzornicze. Ze względu na szeroką gamę rodzajów, każdy użytkownik powinien znaleźć dla siebie model, który go w pełni zadowoli.

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 8:00 - 17:00, dyżur do 20:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 8:00 - 17:00