Okapy kuchenne kominowe: który z tych 6 modeli wybierzesz?


Okapy kuchenne kominowe

Okapy kuchenne kominowe: który z tych

6 modeli wybierzesz?


Okapy kuchenne kominowe są najczęściej kupowanym typem okapów. Ich popularność wynika z łatwości instalowania i bogactwa dostępnych w sprzedaży modeli. Montowane bezpośrednio do ściany nad płytą grzewczą pochłaniają opary nawet z bardzo intensywnego gotowania. Dzięki naciskowi na nieustanne podnoszenie jakości wykonania, urządzenia te dbają coraz lepiej o czystość i wygląd naszych kuchni


.

Okapy kuchenne kominowe: skuteczność tylko po właściwym montażu

Mamy coraz więcej wymagań dotyczących parametrów sprzętu AGD. Postęp technologiczny i w zakresie samego designu sprawia, że urządzenia te wyposażane są w coraz bardziej zaawansowane funkcje. Również okapy kuchenne kominowe mają podnieść jakość naszego życia. Ich podstawowym zadaniem jest skuteczna eliminacja oparów powstających podczas gotowania. Okapy kuchenne kominowe absorbują tłuszcz, wilgoć, nieprzyjemne zapachy oraz drobinki kurzu i drobnoustroje. Chronią przed osadzaniem się ich na meblach, szybach, kaflach oraz podłogach.

Ich moc jest większa, jeśli pracują w trybie pochłaniacza podłączone do osobnego kanału wentylacyjnego. Brak takiej możliwości nadal jednak umożliwia sprawną pracę okapu – po montażu filtra węglowego pochłania on opary i likwiduje nieprzyjemne zapachy. Okapy kuchenne kominowe należy solidnie zamontować do ściany (inaczej będą generować drgania) i połączyć rurą z przewodem wentylacyjnym dokładnie według instrukcji producenta. Aby właściwie wchłaniały uboczne produkty gotowania, ich szerokość powinna być co najmniej taka, jak płyty grzewczej. Należy pamiętać również o tym, że okapy kuchenne kominowe pracują sprawnie jeśli się je regularnie czyści myjąc filtry aluminiowe (zalecamy raz w miesiącu). Jeżeli pracują jako pochłaniacz wymagana jest dodatkowo cykliczna wymiana filtra węglowego na nowy (co 3-6 miesięcy). Inaczej urządzenie się zatyka i traci wydolność absorbcyjną.

Okapy kuchenne kominowe: duży wybór stylów i modeli

Jak już wspomnieliśmy, producenci oferują szeroką paletę modeli w odpowiedzi na rosnące potrzeby estetyczne klientów. Dzięki tak rozbudowanemu wachlarzowi produktów, nie ma problemu z ich doborem niezależnie od stylu wnętrzarskiego kuchni.

Wyróżniamy kilka podstawowych linii:

  • okapy przyścienne standardowe

  • okapy przyścienne skośne (uchylna konstrukcja zapewniająca mniejszą głębokość)

  • okapy przyścienne okrągłe (przekrój owalny)

  • okapy przyścienne prostokątne (przekrój prostokąta)

  • okapy przyścienne retro (stylizowane)

Okapy kuchenne kominowe: modele, które sprawdzą się w Twojej kuchni

 

Do wnętrz nowoczesnych i luksusowych idealnie pasuje okap przyścienny Falmec Zenith. To okap przyścienny standardowy z długim kominem. Jego konstrukcja zewnętrzna jest hołdem dla estetyki czerpanej z konwencji high-tech i surowej elegancji minimalizmu. Chłodne piękno stali łączy się w tym modelu z lekkością szkła hartowanego. Oba materiały wykazują podwyższoną odporność na zarysowania i uszkodzenia. Asymetryczna półka sprawia, że okap ma oryginalny, designerski wygląd.

Okapy kuchenne kominowe Falmec Zenith

Okap kominowy FALMEC ZENITH


Urządzenie to ma zaawansowane rozwiązania technologiczne. Skutecznie pochłania opary i zapachy w oparciu o dużą moc silnika. Pracuje przy tym niezwykle cicho dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii NRS. Umożliwia ona redukcję emitowanego hałasu aż o 86%. Okap zapewnia dodatkowe oświetlenie w postaci pasma LED, wprowadzając we wnętrze równo rozproszone światło o przyjemnej barwie. Urządzenie ma komin umożliwiający podłączenie do kanału wentylacyjnego podczas pracy w trybie wyciągu. Ma też możliwość montażu filtrów węglowych do pracy jako pochłaniacz.

 

Bardzo dobra relacja ceny do jakości, cicha i wydajna praca, uniwersalna estetyka oraz kompaktowa wielkość – tak można przedstawić w skrócie okap przyścienny GLOBALO Divida. Okap sterowany jest elektronicznie za pomocą klawiszy Soft-Touch i ma wyświetlacz LCD. Urządzenie ma świetne parametry pracy – może pochłaniać opary w trzech prędkościach, z możliwością zwiększenia wydajności aż do 760 m3/h (funkcja boost). Ma szereg użytecznych funkcji – wyposażone jest w minutnik, wyłącznik czasowy, czujnik pary, czujnik zabrudzenia filtrów oraz energooszczędne oświetlenie diodowe. Pracuje jako pochłaniacz lub wyciąg.

Okapy kuchenne kominowe Globalo Divida

Okap kominowy Globalo Divida

 

Niekonwencjonalny design z efektownym rozwiązaniem wzorniczym, skuteczna absorbcja zapachów, tłuszczu i wilgoci, wygoda użycia – to cechy którymi odznacza się okap przyścienny GALVAMET Touch. To okap przyścienny skośny charakteryzujący się umieszczeniem części czaszy pod kątem, co skutkuje mniejszą głębokością urządzenia.  Zapewnia to oszczędność przestrzeni i jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które lubią mieć więcej miejsca nad płytą grzewczą. Okap ten wykonany jest ze szlachetnych, eleganckich, odpornych materiałów – stali inox i szkła. Urządzenie może pracować jako pochłaniacz i wyciąg. Skutecznie wywiązuje się ze swoich zadań absorbcyjnych, zapewnia dodatkowe źródło światła o jasnej barwie i jest wyposażone w sterowanie sensorowe, zapewniające komfortowe zarządzanie wszystkimi funkcjami.

Okapy kuchenne kominowe Galvamet Touch

Okap przyścienny GALVAMET TOUCH


Kunszt wykonania, zaawansowane rozwiązania funkcjonalne, duża moc pracy – cechy te sprawiają, że okap przyścienny FALMEC Prestige odpowiada potrzebom klientów lubiących luksusowe produkty o wysokiej jakości estetycznej i technicznej. To okap przyścienny okrągły, nowość w ofercie FALMEC. Wykonany z odpornej na uszkodzenia, eleganckiej stali inox i giętego czarnego szkła okap nie tylko oczyszcza, ale i zdobi kuchnię. Dzięki oryginalnej formie pasuje zarówno do kuchni nowoczesnych, industrialnych, jaki i glamour. Ma cztery zakresy prędkości pozwalające na elastyczne dopasowanie mocy pracy okapu do intensywności oparów. Jasne światło, ułatwiające przygotowywanie potraw, zapewniają energooszczędne diody LED. Ten okap kuchenny pracuje w trybie wyciągu i pochłaniacza.

Okapy kuchenne kominowe Falmec Prestige

Okap przyścienny FALMEC Prestige

 

Koneserom rozwiązań na najwyższym poziomie estetycznym i technologicznym na pewno spodoba się włoski okap kuchenny kominowy NORTBERG ELEGANT 9. To niezwykle efektowny wzorniczo okap przyścienny prostokątny. Jego niebanalny design i dopracowane estetycznie wykonanie czyni z niego główną ozdobę eleganckiej, nowoczesnej kuchni. Może on uatrakcyjnić również kuchnię o nieco bardziej klasycznej stylistyce. Wykonany jest z mocnej stali polerowanej, ma, pozwalające na szybkie kierowanie funkcjami, sterowanie soft-touch oraz oświetlenie diodowe. Okap jest zaawansowany funkcjonalnie - sensor pary wykrywa opary automatycznie włączając urządzenie i zarządzając jego mocą.


Okap kuchenny kominowy Nortberg Elegant

 

Kuchnie klasyczne, nawiązujące w swej estetyce do stylu prowansalskiego, francuskiego, angielskiego oraz dworkowego, wymagają okapów inspirowanych tradycyjnymi wzorami. Okap przyścienny SMEG KC19AO przywołuje swym wyglądem wnętrze dawnej, bogatej, mieszczańskiej kamienicy i arystokratycznego dworu. To niezwykłej urody, wyprodukowany we Włoszech, okap przyścienny retro. Ma szykowną, solidną, dopracowaną wzorniczo formę i parametry techniczne o najwyższym standardzie pracy. Urządzenie wykonane jest ze stali w kolorze antracytowym z mosiężnym wykończeniem. Okap podnosi komfort przygotowywania potraw dzięki oświetleniu LED i dużej efektywności. Ma klasę energetyczną A. Pracuje jako wyciąg lub pochłaniacz.

Okapy kuchenne kominowe retro Smeg

Okap przyścienny SMEG KC19AO

 


Okapy kuchenne kominowe to urządzenia, o których dziś myśli się często w pierwszej kolejności urządzając kuchnię. Pracują efektywnie i cicho, nierzadko mają formę prawdziwego dzieła sztuki i techniki oraz są naszym sojusznikiem w prowadzeniu zdrowego, zbalansowanego trybu życia.