14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okapy przyścienne: 5 cech powodujących ich niesłabnącą popularność


Okapy przyścienne: 5 cech powodujących ich niesłabnącą popularność


Jednym z najlepiej sprzedających się wyciągów kuchennych są okapy przyścienne. Każdy producent ma w swoim portfolio wiele modeli z różnych półek cenowych.

Ogromny wybór polskich i zagranicznych okapów przyściennych sprawia, że każdy znajdzie wyciąg odpowiedni dla siebie. Ich zróżnicowany design pozwoli na dopasowanie okapu do każdego stylu w kuchni. Przedstawiamy 10 modeli wyciągów przyściennych wraz z cechami, które powodują ich niesłabnącą popularność.

Okapy przyścienne

To, jakiego rodzaju okap kuchenny będziemy wybierać do naszych kuchni, determinuje jego miejsce montażu. Mając już tę wiedzę, poznamy rozmiar potrzebnego nam wyciągu i wybierzemy jego styl oraz rodzaj. Okapy przyścienne montuje się do ściany kuchni lub salonu. Mają one bardzo dużą rozpiętość szerokości - wahają się w rozmiarach od zaledwie 40 do 150 cm.


Rodzaje okapów przyściennych

Istnieje pięć rodzajów okapów przyściennych, które różnią się miejscem i sposobem montażu, są to:

 • okapy przyścienne standardowe
 • okapy przyścienne skośne
 • okapy przyścienne okrągłe
 • okapy przyścienne prostokątne
 • okapy przyścienne rustykalne


Cecha nr 1: jakość wykonania okapów przyściennych

Okapy przyścienne rustykalne wykonane są zazwyczaj ze stali lakierowanej. Charakteryzuje je estetyka przywodząca na myśl tradycyjny wystrój kuchni.

Przyjrzyjmy się ich wykonaniu na podstawie kilku interesujących przykładów:

Marka SMEG tworzy okapy kuchenne, których celem jest m.in. zdobienie wnętrza, w którym zostaną one zamontowane. Zachwycają one formą i kolorystyką pełniąc jednocześnie swoją rolę oczyszczania i filtrowania powietrza. Okap przyścienny SMEG KA1VAE i jego klasyczny design sprawia, że dobrze wygląda praktycznie w każdej kuchni.

Wyposażony jest on w sterowanie pokrętłem, które zapewnia szybką zmianę zakresu prędkości na trzystopniowej skali.Okap przyścienny rustykalny SMEGInnym przykładem dobrego, industrialno-rustykalnego wzornictwa jest okap przyścienny ELICA TAMAYA, wykonany ze stali lakierowanej na kolor czarny. Wygodne sterowanie przyciskowe i uchwyt są w kolorze złotym, który wprowadza ciekawy kontrast.

Okap przyścienny ELICA TAMAYA

Okap przyścienny rustykalny ELICA TAMAYA

Cecha nr 2: funkcjonalność okapów przyściennych

Do popularnych modeli okapów umiejscowionych na ścianie należą okapy kuchenne skośne. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na szeroki wybór i wygodę w użytkowaniu, co zapewnia ich uchylona konstrukcja. Dzięki niej zyskać można wolną przestrzeń do pracy nad płytą grzewczą lub kuchenką.

Osoby, które zwracają szczególną uwagę na funkcjonalność wyciągów kuchennych, powinny zwrócić uwagę na następujące modele:

TITAN NAŚCIENNY marki Toflesz

Oprócz cech standardowych (praca w trybie wyciągu i pochłaniacza, zastosowanie kilkuwarstwowego filtra aluminiowego i energooszczędne oświetlenie diodowe) dodatkowo wyróżnia się on:

 • możliwością sterowania pilotem
 • wygodnym sterowaniem sensorowym
 • wyposażeniem w dodatkową funkcję timera


Okap przyścienny TITAN TOFLESZ NAŚCIENNY

Okap skośny TOFLESZ TITAN NAŚCIENNY


Innym modelem okapu przyściennego skośnego jest dość ciekawie wykonany wyciąg ELICA CONCETTO, który daje możliwość dopasowania oświetlenia okapu do światła panującego w kuchni. Model zwraca też uwagę swoją “pomarszczoną” częścią przednią, która przywodzi na myśl śnieżnobiałą powierzchnię.


Okap przyścienny ELICA CONCETTO

Okap przyścienny skośny ELICA CONCETTO

Cecha nr 3: zastosowanie nowoczesnych technologii w okapach przyściennych

Jednymi z chętniej wybieranych modeli okapów kuchennych przyściennych są okapy przyścienne okrągłe. Mogą mieć formę tuby, elipsy lub być zaokrąglone po bokach. Idealnie sprawdzą się jako elementy dekoracyjne pomieszczeń kuchennych ze względu na nowoczesne rozwiązania technologiczne, które dobrze obrazują poniższe modele:

Okap przyścienny okrągły Pando Onna

Okap Pando Onna łączy wysoką jakość wykonania z dobrymi parametrami technicznymi. Jego jedną z ważniejszych cech jest kształt i wykorzystanie oświetlenia LED, zapewniającego niższe rachunki za prąd. Komin i czasza lakierowane są na biało. Okap posiada również sterowanie Soft-Touch i czujnik zabrudzenia filtrów. 


Okap przyścienny PANDO ONNA

Okap przyścienny okrągły Onna Pando

Cecha nr 4: wysoka wydajność okapów przyściennych

Dobra wydajność okapu oznacza, że jest on w stanie przefiltrować zanieczyszczone powietrze co najmniej 6 razy w ciągu godziny. Można ją obliczyć na dwa sposoby:

 • chcąc uzyskać informację o mocy pracy urządzenia na średnim biegu, mnoży się gabaryty kuchni razy 9
 • chcąc uzyskać informację o mocy pracy urządzenia na maksymalnym biegu, mnoży się gabaryty kuchni razy 12

Przyjmuje, że dobra wydajność okapu to minimum 200m3/h na początkowych biegach. Wyciągi kuchenne prezentowane poniżej, cechują się o wiele wyższą wydajnością. Należą do okapów przyściennych prostokątnych.  

Okap przyścienny FALMEC TRIM

Jest to okap osiągający maksymalną moc 750 m3/h. Wykonany z czarnej stali inox, wyposażony w oświetlenie LED, dodatkowo daje możliwość obniżenia ilości nieprzyjemnych zapachów i wykrywa związki zanieczyszczające powietrze. Jego wygląd jest ciekawym nawiązaniem do regularnych i symetrycznych kształtów.


Okap przyścienny prostokątny FALMEC TRIM


Okap przyścienny prostokątny NODOR Cube Glass

Wykonany ze stali inox okap przyścienny marki NODOR na najwyższym biegu osiąga wydajność 645 m3/h. Zapewnia ponadto oszczędność energii elektrycznej oraz możliwość ustawienia pracy okapu na określony czas.


Okap przyścienny NODOR CUBE GLASS

Okap przyścienny prostokątny NODOR Cube Glass

Cecha nr 5: cicha praca okapów przyściennych

Cichy okap jest urządzeniem, którego poziom dźwięku na początkowych biegach wynosi poniżej 50 dB. Pozwala to na swobodną rozmowę w kuchni podczas gotowania i przygotowywania posiłków. Taką cichą pracą cechują się m.in. okapy przyścienne standardowe. Mają one kształt odwróconej litery T.

Wśród nich znaleźć można:

Okap przyścienny ELICA METEORITE

Pracuje na poziomie dźwięku 32 dB. Wyprodukowany jest z wysokiej jakości stali inox i z czarnego szkła hartowanego. Cechuje się ponadto: sterowaniem sensorowym z możliwością regulacji czterostopniowego zakresu prędkości, oświetleniem LED, które zapewnia równomiernie rozłożone światło nad płytą kuchenną i klimatyczny nastrój.


Okap przyścienny ELICA METEORIT

Okap przyścienny ELICA METEORITE


Okap przyścienny GLOBALO NIDARO

Ten wyciąg kuchenny posiada minimalną głośność 43 dB. Dzięki temu nie będzie przeszkadzał domownikom w wykonywaniu codziennych czynności. Wykonany został z białego szkła hartowanego oraz stali lakierowanej na biało. Doskonale będzie sprawdzał się w przestronnych kuchniach, a jego biała kolorystyka będzie znakomitym uzupełnieniem aranżacji kuchennych w stylu skandynawskim.

Okap przyścienny GLOBALO NIDARO

Okap przyścienny GLOBALO NIDAROOkapy kuchenne przyścienne montuje się do ściany kuchni lub salonu. Producenci oferują szeroki wachlarz modeli, wśród których każdy znajdzie ten idealny do swojej kuchni. Oto, w największym skrócie, zalety tego rodzaju wyciągu kuchennego: 

 • różnorodność designu
 • wygodne sterowanie
 • solidne wykonanie
 • duża rozpiętość szerokości
 • zastosowanie nowoczesnych technologii
 • ciche działanie
 • wysoka wydajność
 • oświetlenie energooszczędne
Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
9:00 - 17:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 9:00 - 17:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 9:00 - 17:00