14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okapy retro - wybierz okap do kuchni vintage, loftu i stylu prowansalskiego


Okapy retro - wybierz okap do kuchni vintage, loftu i stylu prowansalskiego


Okapy retro to bardzo charakterystyczne urządzenia nawiązujące formą i designem do stylu dworkowego, angielskiego i prowansalskiego, ale także odnajdujące się w nowoczesnych loftach. Zobacz wybrane modele.


Okapy retro mają identyczne zadanie do wykonania jak pozostałe urządzenia z tego segmentu. Montujemy je w kuchni zamkniętej lub otwartej na salon, by oczyszczały powietrze zanieczyszczone podczas przygotowywania posiłków. Najważniejsze zadania okapu kuchennego to:


  • pochłanianie pary wodnej i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz pomieszczenia (w przypadku wyciągu)
  • zatrzymywanie cząsteczek tłuszczu na filtrze metalowym i tym samym chronienie mebli, blatów i pozostałych sprzętów przed brudnym i kleistym osadem
  • pochłanianie i neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów (w przypadku trybu pochłaniacza konieczne są dodatkowe filtry węglowe)
  • zapobieganie skraplaniu pary wodnej na szybach, lustrach i innych gładkich powierzchniach
  • oczyszczanie powietrza z pozostałych szkodliwych substancji, takich jak dym powstający podczas spalania, dym papierosowy, alergeny, kurz etc.


Co więcej, okapy retro mają charakterystyczny design, który niewątpliwie wyróżnia je na tle innych urządzeń.

Okapy retro w stylu vintage

Dobrze komponują się z cegłą, metalowymi rurami pozostawionymi w widocznych miejscach, betonem, industrialnymi lampami, czy stalowymi konstrukcjami wykorzystanymi do budowy stołów i krzeseł.

Okap przyścienny FRANKE CLASSIC LORD FCL 924 CO

Okap przyścienny Franke Classic Lord wykonany został ze stali inox lakierowanej na kolor intensywnej miedzi. Dobrze wkomponuje się we wnętrza loftowe, w których domownicy lubują się w dodatkach vintage.

Okap przyścienny Franke Classic Lord

Włoski okap Franke stworzono tak, by jak najmocniej nawiązywał do rustykalnych urządzeń z minionych epok. Łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Obok dwóch energooszczędnych diod LED występuje np. sterowanie suwakowe, czyli obok technologii zwracającej uwagę na oszczędzanie energii elektrycznej zastosowano mechaniczny panel do zmiany biegów, czy włączania i wyłączania oświetlenia. I zrobiono to z pełnym rozmysłem.

Okap przyścienny SMEG KS89RAE

W kolorze miedzianym polecamy także okap retro SMEG KS89RAE. Ma on mniej ostry i kanciasty kształt oraz zaokrąglone brzegi.

okap retro SMEG KS89RAE

Okap Smeg ma bardzo wysoką klasę energetyczną A. Dla użytkownika oznacza to, że urządzenie będzie pobierało niewiele energii elektrycznej, co pozytywnie wpłynie na rachunki za prąd. Zastosowano w nim 4 biegi, w tym jeden intensywny. Podczas zwykłego gotowania najczęściej używamy biegów I-III, bieg najwyższy włączamy zwykle wtedy, kiedy gotowanie jest naprawdę intensywne lub gdy coś się w kuchni przypali.

Wydajność 788 m3/h pozwoli usunąć wszelkie nieczystości z powietrza nawet z przestronnych kuchni. Diody LED sprawią, że gotowanie będzie przyjemne zarówno po zmroku, jak i wcześnie rano.

W okapie Smeg wykorzystano pokrętło sterujące, które tym bardziej sprawia, że mamy do czynienia z modelem w duchu retro.

Okap przyścienny GALVAMET CHARME 90

Stylowym dodatkiem wnętrzarskim o mocnych funkcjach wentylacyjnych będzie także okap przyścienny Galvamet Charme. Można go znaleźć w kolorze białym, grafitowym lub stalowym (INOX).

okap przyścienny Galvamet Charme

Urządzenie wykonano ze stali inox , która następnie została polakierowana proszkowo na wybrany kolor. Powstała w ten sposób powłoka jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Prawidłowo pielęgnowany okap wykonany ze stali, posłuży nam wiele lat.

Klasa energetyczna A pozwoli cieszyć się wydajnym i efektywnym okapem oraz niskimi rachunkami za prąd. Okap Galvamet Charme rzeczywiście jest uroczy i sprawi, że kuchnia nabierze nowego charakteru.

Okapy retro w stylu prowansalskim, angielskim i dworkowym

Jeśli pociągają nas klimaty rustykalne, wiejskie, country i lubujemy się w stylu dworkowym, kolonialnym, prowansalskim czy angielskim, warto przyjrzeć się okapom kuchennym, które wpiszą się w takie wnętrza.

Okap przyścienny FALMEC IRIS GARDENIA 90

Okap Falmec Iris Gardenia to propozycja od renomowanego, włoskiego producenta. Do produkcji tego modelu użyto stali inox oraz drewna.


Okap Falmec Iris Gardenia


Okap Falmec Iris pracuje w dwóch trybach - pochłaniacza lub wyciągu. Do pracy w trybie pochłaniacza okap potrzebuje dodatkowego filtra węglowego, który w tym przypadku znajduje się już na wyposażeniu. Filtr węglowy składa się z kuleczek węgla aktywnego, których zadaniem jest pochłanianie wilgoci nagromadzonej w kuchni oraz neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Do pracy w trybie wyciągu wystarczy standardowy filtr metalowy, który zawsze znajduje się w okapie oraz prawidłowe podłączenie urządzenia do kanału wentylacyjnego.

Okap Iris ma drewnianą ramę z tulipanowca, która może zostać wybarwiona na dowolny kolor. Dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby drewnianą ramę dopasować do pozostałych mebli w kuchni.

Okap przyścienny AMICA OKC 613RW

Okap przyścienny retro Amica OKC to interesująca propozycja w kolorze kości słoniowej. Urządzenie jest ciche, gdyż na I biegu osiąga jedynie 46 dB.


Okap przyścienny retro Amica OKC


3 biegi i wydajność maksymalna na poziomie 403 m3/h pozwalają na usunięcie nieczystości z powietrza z małych i średnich przestrzeni. Dwie diody LED umieszczone od spodu okapu wyraźnie oświetlą płytę grzewczą, na której przygotowujemy posiłki. Pośrodku od frontu okapu umieszczono wygodne przyciski, którymi łatwo i szybko zmienimy bieg okapu, włączymy oświetlenie, czy ustawimy dodatkową funkcję - wyłącznik czasowy.Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
9:00 - 17:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 9:00 - 17:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 9:00 - 17:00