14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okapy TOFLESZ: modele poniżej 2000 PLN


Od niemal trzech dekad na polskim rynku działa producent okapów kuchennych TOFLESZ. Firma wykonuje urządzenia także na indywidualne zamówienie. Przedstawiamy okapy, za które zapłacimy mniej niż 2 tysiące złotych.

TOFLESZ swoją działalność zaczynał od ręcznego wykonywania okapów. Z chwilą wzrostu zainteresowania produktami na rynku, unowocześniał produkcję poprzez wprowadzenie nowych technologii. Wyciągi marki TOFLESZ są odpowiednie dla osób, które mają ograniczony budżet. Istnieją marki, które pod względem jakości i funkcjonalności prześcignęły okapy TOFLESZ, oferując jednocześnie nieco wyższą cenę.

Dlaczego w kuchni potrzebny jest okap? 

Okapy kuchenne były niegdyś luksusem, na który mogli pozwolić sobie nieliczni. Potrzebne, praktyczne i stylowe, dziś są niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. Ich zadaniem jest zapewnienie czystego i wolnego od nieprzyjemnych zapachów powietrza.

Okap kuchenny składa się w uproszczeniu z obudowy zewnętrznej, silnika i filtra przeciwtłuszczowego. Jeśli urządzenie pracuje jako pochłaniacz, w jego skład wchodzi także filtr z węglem aktywnym. Okap kuchenny działa jako wyciąg, jeśli usuwa wchłonięte opary na zewnątrz kuchni. Dzięki turbinie, która napędza silnik, powietrze jest zasysane do wnętrza okapu, gdzie podlega oczyszczeniu, po czym wydmuchiwane jest na zewnątrz pomieszczenia.


Montaż okapu TOFLESZ

W trakcie montażu okapu firmy TOFLESZ, należy pamiętać o następujących zasadach:

 • nie powinniśmy zmniejszać średnicy rury do okapu
 • zainwestujmy w okrągłą rurę
 • unikajmy kątów prostych podczas łączenia rur
 • wygłuszenie systemu rur wentylacyjnych pozytywnie wpływa na poziom dźwięku urządzenia
 • kanał wentylacyjny powinien być jak najkrótszy

Wydajność okapów TOFLESZ

Czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę w trakcie wyboru okapu kuchennego, jest jego wydajność. Pod pojęciem tym rozumiemy ilość powietrza, jaką okap filtruje w ciągu godziny. W dostępnych na rynku urządzeniach, moc pracy wynosi od 160 do 850 m3/h. O wydajnym okapie możemy mówić, gdy powietrze jest przefiltrowane minimum 6 razy w ciągu godziny.

Niniejszy artykuł skupia się na okapach marki TOFLESZ o wydajności 850 m3/h.

Okap przyścienny Toflesz OK-6 ETNA

Niezależnie od tego, czy kuchnia posiada dostęp do kanału wentylacyjnego, sprawdzi się w niej okap przyścienny TOFLESZ OK-6 ETNA. Tryb wyciągu wyprowadzi nagromadzone opary poza budynek, natomiast tryb pochłaniacza zneutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Co jeszcze warto wiedzieć o tym urządzeniu?

 • zastosowane diody LED oświetlą przestrzeń roboczą znajdującą się pod okapem, zapewniając przy tym komfort i bezpieczeństwo podczas gotowania
 • sterowanie sensorowe pozwoli na szybką i wygodną zmianę intensywności pracy silnika
 • funkcja timer automatycznie wyłączy okap po ustalonym czasie
 • elegancki wygląd możliwy jest dzięki połączeniu stali inox i szkła hartowanego
 • okap TOFLESZ OK-6 ETNA ma szerokość 90 cm, dzięki czemu doskonale wpasuje się do dużych pomieszczeń
 • wydajność okapu: 850 m3/h


Okap wyspowy Toflesz OK-6 ETNA

Zdjęcie: Okap wyspowy TOFLESZ OK-6 ETNA

 

Kolejną odsłoną połączenia funkcjonalności, solidności, estetyki wykonania i najnowszych rozwiązań technologicznych jest okap wyspowy TOFLESZ OK-6 ETNA.


Do jego produkcji użyto stali i białego szkła hartowanego, co sprawia, że okap będzie się idealnie prezentował w nowoczesnej kuchni. Zużycie energii w trakcie pracy urządzenia jest minimalne, dzięki zastosowaniu w nim najnowszej generacji oświetlenia LED.  Eleganckie sterowanie sensorowe pozwala na łatwy i szybki wybór funkcji okapu. Zastosowano w nim ponadto kilkuwarstwowy filtr aluminiowy, który skutecznie wyłapuje cząsteczki tłuszczu i który można myć wielokrotnie bez uszczerbku na jego funkcjonalności.

 • wydajność: 850 m3/h

 


toflesz-Okap-wklad-do-zabudowy-90-cm-OK-6-LINEA-GLASS-90-Czarna-850-m3h-okapykuchenne-pl-2.jpg

Zdjęcie: Okap do zabudowy TOFLESZ OK-6 LINEA GLASS

Okap zabudowuje się odpowiednio wykonaną szafką tak, że widoczny pozostaje jedynie dolny panel – od spodu. Posiada filtr przeciwtłuszczowy, który można czyścić w zmywarce oraz sterowanie sensorowe, dzięki któremu w łatwy sposób można zmienić zakres prędkości okapu.

Dodatkowo:

 • wyposażony jest w energooszczędne oświetlenie diodowe
 • dostępny jest też w kolorze białym
 • zastosowane pochłanianie obwodowe jest nie tylko funkcjonalne lecz wpływa również na estetykę okapu
 • widoczna część okapu wykonana jest ze szkła
 • wydajność: 850 m3/h

Okap przyścienny Toflesz

Zdjęcie: Okap przyścienny TOFLESZ OK-6 Fala

Model Fala zadba o to, aby szafki kuchenne zachowały swój naturalny wygląd. Zastosowane w nim oświetlenie LED SMD dokładnie oświetli płytę kuchenną - czystą i jasną barwą światła. Ponadto wprowadzi w klimatyczny nastrój podczas prac wieczornych. Światło jest bezpieczne dla oczu i nie męczy wzroku (moc oświetlenia: 2W).

Inne funkcjonalności:

 • sterowanie dotykowe i wyświetlacz LCD - zapewniające lekką i przyjemną regulację zakresu pracy okapu
 • elegancki wyświetlacz - informujący o wykonywanej w danym czasie pracy
 • timer - automatycznie odłączający od zasilania okapu po określonym czasie
 • praca w trybie wyciągu lub pochłaniacza
 • wydajny silnik - co oznacza, że urządzenie może z powodzeniem być zamontowane w dużych kuchniach lub otwartych przestrzeniach
 • wydajność: 850 m3/hWarto wiedzieć, że stal lakierowana i czarne szkło hartowane, z którego wykonany został model Fala, zapewniają wysoką wytrzymałość na temperaturę, odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne

Kompendium wiedzy o marce TOFLESZ

Firma TOFLESZ zajmuje się produkcją okapów kuchennych - rustykalnych, kominowych, do zabudowy oraz przyściennych o ciekawym wzornictwie. Sukcesywnie udoskonala produkty, aby nie odbiegały od wiodących trendów panujących na rynku. Warto zdecydować się na tę markę, ponieważ:

 • zakup okapu kuchennego nie nadszarpnie domowego budżetu, jest to więc wymarzona opcja dla użytkowników okapów kuchennych, którzy nie mogą lub nie chcą wydać większej ilości pieniędzy na urządzenie, ale chcą lub muszą mieć je w domu
 • urządzenia są wydajne, tzn. filtrują powietrze minimum 6 razy w ciągu godziny
 • okapy kuchenne pracują na poziomie głośności 50 dB, co pozwala na swobodną rozmowę w kuchni

 

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
9:00 - 17:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 9:00 - 17:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 9:00 - 17:00