14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek
Płyty grzewcze

Płyty grzewcze

Płyty grzewcze to sprawdzony sposób na funkcjonalną kuchnię. Dzięki nowoczesnej technologii pozwolą na sprawne i energooszczędne przyrządzanie posiłków. Urządzenia te są na tyle kompaktowe i estetyczne, że pozwalają na liczne możliwości aranżacyjne kuchni. Płyta grzewcza to zakup na lata, dlatego warto dobrze przemyśleć jaki sprzęt będzie odpowiedni do potrzeb wnętrza i jego mieszkańców.

 

Płyty grzewcze do zabudowy

Płyty grzewcze możemy podzielić ze względu na rodzaj montażu. Najpopularniejsze obecnie są płyty do zabudowy, które w przeciwieństwie do urządzeń wolnostojących są bardziej kompaktowe i pozwalają na dużą oszczędność miejsca. Z uwagi na ich uniwersalną i minimalistyczną stylistykę stanowią także gustowne dopełnienie większości aranżacji kuchennych. Z łatwością dopasują się zarówno do kuchni w stylu skandynawskim, jak i rustykalnym. W sklepie okapykuchenne.pl oferujemy różnorodne płyty do zabudowy. Możesz wybrać sprzęt dla siebie ze względu na rozmiar, liczbę pół, kolor, czy materiał, z jakiego została wykonana.


Płyta grzewcza indukcyjna

Płyty indukcyjne w ostatnich latach zyskały na popularności. Doceniane są przede wszystkim za wygodę obsługi, energooszczędność, bezpieczeństwo i natychmiastową gotowość do pracy. Płyta indukcyjna działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Pomiędzy powierzchnią a umieszczonym na płycie naczyniem powstaje pole magnetyczne, które wytwarzając prądy wirowe, powoduje nagrzewanie. Ciepło powstaje wyłącznie po wykryciu naczynia, co sprawia, że płyty indukcyjne są bardzo wydajne i energooszczędne.


Biała płyta indukcyjna

Standardowe płyty wykonywane są w czarnym kolorze, które z pewnością są praktyczne w codziennym użytkowaniu. Coraz więcej osób decyduje się jednak na białe płyty indukcyjne, które pięknie prezentują się w jasnych kuchniach. Płyty indukcyjne są łatwe w utrzymaniu w czystości. Wystarczy pamiętać o tym, aby wszelkie zabrudzenia wyczyścić na krótko po ich powstaniu. Dzięki temu, że płyta indukcyjna wychładza się bardzo szybko, jest to bardzo proste. Dodatkowo użytkownicy płyt w białym kolorze twierdzą, że odciski palców są na nich mniej widoczne, co również jest dużą zaletą dla estetów.


Płyta gazowa, elektryczna czy indukcyjna?

Wybór rodzaju płyty jest zależny przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Ważna jest także dostępność instalacji (gaz, prąd). Warto również mieć na uwadze, że do płyt indukcyjnych wymagane są garnki z odpowiednim dnem, które będą mogły być wykryte przez urządzenie.


Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz idealną płytę grzewczą dla siebie!

Filtry produktów
Cena

 – 

  • 2999
  • 5099
Dostępność
  • Wyczyść
Występuje w kolorach
  • Wyczyść
Producent (1)
  • Wyczyść
Szerokość płyty grzewczej [cm]

Wszystkie szerokości płyt grzewczych

  • Wyczyść
Wykonanie

Wykonanie okapu oznacza materiały z jakich wykonany jest dane urządzenie.

  • Wyczyść
Znaleziono 4 produkty
Zastosuj filtry