0 Your Koszyk

Okap wyspowy GUTMANN SOLO- DOUBLE 220

Okap wyspowy GUTMANN SOLO- DOUBLE 220

Najedź kursorem myszki na obrazek, aby powiększyć

[Produkt bez ceny? Zadzwoń: 134927557]
Porozmawiaj z doradcą
13 49 27 557 e-mail/formularz

800 - 1700
dyżur do 2000

Dostawa
 • czas wysyłki: ustalany indywidualnie
 • koszt dostawy kurierem: 150 zł
 • przesyłka pobraniowa: +10 zł
Metody płatności
 • Przelew
 • Gotówka
 • PayU - płatność on-line
 • PayU - raty

OPIS PRODUKTU

Okapy Gutmann

Proste, geometryczne formy, wygodne sterowanie i różne wersje kolorystyczne – to właśnie okapy kuchenne Gutmann. Pochłaniają opary i zanieczyszczenia dzięki wyposażeniu w specjalistyczne filtry. Okapy Gutmann to także kombinacja materiałów wyróżniających się długą żywotnością, co sprawia, że urządzenia te niezawodnie służą w kuchni przez wiele lat intensywnego użytkowania.

Okap wyspowy GUTMANN SOLO-DOUBLE 220

Połączenie szkła i stali dało w efekcie lekki, nowoczesny kształt urządzenia, doskonale komponujący się z jasnymi wnętrzami. Jednak okap Solo-Double to nie tylko efektowny wygląd. Doskonałe parametry i możliwość wprowadzenia indywidualnych zmian w sposobie funkcjonowania urządzenia z pewnością przypadną do gustu najbardziej wymagającym klientom.

Okap wyspowy GUTMANN SOLO-DOUBLE 220 cm

Funkcjonalności:

 • Gutmann umożliwia klientowi samodzielny wybór potrzebnych rozwiązań. Wśród nich: zmiana miejsca sterowania w okapie, zastosowanie silnika zewnętrznego, zmiana szerokości okapu (dostępne szerokości: 150 cm, 180 cm, 200 cm, 220 cm), wykonanie komina z jednego elementu stali, dobór kształtek i akcesoriów potrzebnych do połączenia okapu z kominem albo silnikiem zewnętrznym. Możliwy jest także montaż okapu przez naszych specjalistów (za dodatkową opłatą).
 • Okap stanowi dodatkowe źródło światła nad wyspą dzięki oświetleniu halogenowemu z funkcją DIMM 2x35 W, tworzącemu w kuchni przytulną atmosferę.
 • Urządzenie ma wbudowany filtr aluminiowy posiadający wiele warstw i uszczelniony taśmą magnetyczną. Dzięki temu okap z ogromną skutecznością radzi sobie z wyłapywaniem cząsteczek tłuszczu podczas gotowania.
 • Dwa tryby pracy okapu: tryb wyciągu i tryb pochłaniacza. Tryb wyciągu wymaga podłączenia urządzenia do wentylacji, a tryb pochłaniacza – dokupienia filtra węglowego.

Przeznaczenie:

 • Nowoczesne, przestronne i minimalistyczne wnętrza, zwłaszcza te, w których gotuje się wiele i z dużą częstotliwością. Ten okap poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach.

Materiały:

 • Szkło hartowane i stal nierdzewna, a więc materiały niezwykle trwałe i odporne na zniszczenia. Dzięki temu okap wyspowy nowoczesny wytrzymuje wiele lat intensywnego użytkowania.

Dobrze wiedzieć!

 • Sterowanie okapem: za pomocą dźwigni elektronicznej.
 • Najbardziej wymagającym klientom Gutmann proponuje wykonanie okapu na indywidualne zamówienie. Po przesłaniu projektu firma w ciągu tygodnia wysyła informację zwrotną, czy jest możliwe wykonanie urządzenia oraz przedstawia wycenę.
 • Parametry podane w tabelce “Specyfikacja” (głośność i wydajność) są mierzone w podanych warunkach: 4 m kanału i jedno załamanie pod kątem 90 stopni. Skrócenie kanału poskutkuje obniżeniem głośności okapu. Ponadto możliwe jest zastosowanie wyciszenia: w tym celu należy umieścić gąbkę wyciszającą pomiędzy śrubami a czaszą okapu. Gąbka ta spowoduje wyciszenie o ok. 1,5 dB.
 • Zastosowanie silnika zewnętrznego i umieszczenie go poza kuchnią (poddasze/spiżarnia) znacząco wpłynie na cichszą pracę urządzenia.

Potrzebujesz porady?
Nasz wykwalifikowany doradca pomoże Ci w wyborze okapu kuchennego.
Zadzwoń: 13 49 27 557

Pytania? Skontaktuj się z nami!

DANE TECHNICZNE

Gwarancja [mc].

Gwarancja udzielana przez producenta na dany produkt podawana w miesiącach. 

:
24
Głośność okapu na I biegu [ dB]

Oznacza minimalną głośność okapu na I biegu.

:
54
Kategoria:
Wyspowe
Model.:
SOLO- DOUBLE 220
Opcjonalnie.

Oznacza wszystkie akcesoria lub produkty, które można dokupić dodatkowo. 

:
szkło
Podkategorie - Wyspowe

Typy okapów wyspowych

:
nowoczesne
Styl.:
nowoczesny
Szerokość okapu wyspowego [cm]

Wszystkie szerokości okapów wyspowych

:
inne szerokości
Typ produktu:
Wyspowy (Nowoczesne)
Producent:
Gutmann
Produkcja:
Tryb pracy okapu

Oznacza tryb pracy w jakim może pracować okap:
- tryb wyciągu - podłączenie do komina wentylacyjnego. Aby podłączyć okap do wentylacji należy pamiętać o akcesoriach wetylacyjnych łączących wylot z silnika okapu z kratką wentylacyjną.
- tryb pochłaniacza - pochłania opary i neutralizuje je. Aby okap mógł pracować jako pochłaniacz pamiętaj o zastosowaniu filtra węglowego, który eleminuje nieprzyjemne zapachy. 

:
pochłaniacz
wyciąg
Filtr przeciwtłuszczowy

Filtr przeciwtłuszczowy znajduje się zawsze na wyposażeniu okapu. Filtr aluminiowy (wykonany z aluminiowych siatek) ma za zadnie wyłapywać tłuszcz podczas gotowania. Filtr można myć w zmywarce lub w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń. Taką czynność należy powtarzać przynajmniej raz na miesiąc – tylko wtedy cały tłuszcz z gotowania i smażenia będzie się osadzał na filtrach, a nie na okolicznych szafkach czy w wnętrzu okapu.

:
kondensacyjny z taśmą magnetyczną
Filtr węglowy

Filtry węglowe są potrzebne do pracy okapu w trybie pochłaniacza (tj. w przypadku braku możliwości podłączenia okapu do komina wentylacyjnego). Filtry węglowe są jednorazowego użytku i trzeba je wymieniać w zależności od częstotliwości eksploatacji okapu (co 3-6 miesięcy). 

 
:
opcjonalnie
Silnik zewnętrzny

Oznacza, że dany okap może pracować z silnkiem zewnętrznym umieszczonym np. na poddaszu lub na zewnątrz budynku.

:
okap może pracować z silnikiem zewnętrznym
Wydajność max. okapu [m3/h]

Wydajność maksymalna to wydajność podawana przez producenta na ostatnim, najwyższym biegu okapu.

:
720
Oświetlenie

Oznacza rodzaj oświetlenia "roboczego" oświetlającego płytę kuchenną.

:
halogeny
Moc oświetlenia [W]

Moc oświetlenia "roboczego" oświetlającego płytę kuchenną. 

:
2x35
Sterowanie okapu

Opisuje sterowanie zastosowane w danym okapie. 

:
dźwignia elektroniczna
Funkcje okapu

Oznacza funkcje okapu przydatne w jego użytkowaniu oraz konserwacji.

:
2 silniki
Wykonanie okapu

Wykonanie okapu oznacza materiały z jakich wykonany jest dane urządzenie.

:
stal nierdzewna (satyna)
szkło hartowane
Występuje w kolorach

Okap dostępny w kolorach. Kolor okapu oznacza przeważający kolor w okapie kuchennym.

:
kolor stali nierdzewnej
Średnica wylotu [mm]

Średnica wylotu silnika okapu. Podawana w milimetrach (mm).

:
150
Szerokość okapu [mm]

Oznacza maksymalną szerokość okapu. W przypadku okapów rustykalnych jest to szerokość od krawędzi do krawędzi drewnianej ramy. 

:
2200
Głębokość okapu [mm]

Oznacza maksymalną głębokość okapu podawaną w milimetrach (mm).

:
700
Minimalna wysokość okapu [mm]

 Minimalna wysokość okapu podawana w mm, oznacza najniższą wysokość jaką może mieć zamontowany okap.

:
680
Maksymalna wysokość okapu [mm]

Maksymalna wysokość okapu podawana w mm, oznacza najwyższą wysokość, jaką może mieć zamontowany okap.

:
830

Rysunek techniczny

 

Częste pytania

Co zrobić aby okap pracował cicho i wydajnie?

1.Należy w miarę możliwości wybrać okap z cichym silnikiem i podłączyć go prawidłowo do drożnej wentylacji. Większość silników zastosowanych w okapach podłączona nieodpowiednimi przewodami, o zbyt małym przekroju, przyśpiesza generując większy hałas.

2. Należy zastosować gładką rurę o średnicy identycznej jak średnica wylotu silnika w okapie. Jest to zazwyczaj rura o średnicy fi 15 cm lub fi 12 cm. Alternatywnie można stosować kanały płaskie o przekroju 22x9 cm lub 20x6 cm.

3. Odcinek rury odprowadzającej opary powinien być o długości maksymalnie 2-3 metry i zawierać jedno lub dwa załamania o kącie nie przekraczającym 45 Stopni.

4. Należy unikać stosowania filtrów węglowych, które dodatkowo tłumią pracę silnika a co za tym idzie zwiększają hałas.

5. Warto zadbać o czystość filtrów aluminiowych, aby uzyskać jak najmniejsze opory tłoczonego powietrza ponieważ wpłynie to na cichszą pracę okapu.

Dlaczego warto kupować w okapykuchenne.pl?

produkty

Każdy produkt w sklepie jest opisywany zgodnie z rzeczywistymi parametrami. Zdjęcia faktycznie odzwierciedlają wygląd okapów. Dzięki temu wiesz co kupujesz.

doświadczenie

Bazując na 14 - letnim doświadczeniu, regularnie biorąc udział w najbardziej prestiżowych branżowych targach na świecie, jak nikt na rynku najlepiej doradzimy co wybrać, aby móc się cieszyć skutecznym i eleganckim sprzętem na lata.

szybkie odpowiedzi

Możesz do nas napisać maila, zadzwonić, czy zadać pytanie na czacie. Zawsze szybko odpowiadamy. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w dni robocze 8:00 - 17:00 (dyżur 17:00 - 20:00) oraz w soboty dyżur od 9:00 do 16:00.

opiekun

Otrzymasz dedykowanego opiekuna, który pomoże wybrać najlepszy sprzęt do Twojej kuchni pod kątem wizualnym i funkcjonalnym oraz dobierze odpowiednie akcesoria, usprawniające proces montażu i konserwacji.

bezpieczeństwo

Wysyłając Twój okap, sprawdzamy go i dopakowujemy, aby jak najlepiej zabezpieczyć go w trakcie transportu.

odbiór osobisty

Okap możemy wysłać do Ciebie bezpośrednio na podany adres lub możesz go odebrać osobiście w najbliższym stacjonarnym punkcie (wówczas oszczędzasz na kosztach transportu).

zwrot

Okap nie spełnił Twoich oczekiwań? Możesz zwrócić go do 14 dni.

gwarancja

Kupując okap w naszym sklepie masz dożywotnią gwarancję fachowej opieki w zakresie montażu, użytkowania i konserwacji.