14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Złoty okap wyspowy GLOBALO Cylindro Isola 39.5 GOLD


Złoty okap wyspowy Globalo Cylindro Isola Gold

Złoty okap wyspowy GLOBALO Cylindro Isola 39.5 GOLD

Złoty okap w kuchni to rzadkość. Dlatego, gdy na rynku pojawia się model w tym kolorze, warto zwrócić na niego uwagę. Złoty okap wyspowy GLOBALO Cylindro Isola 39.5 GOLD to ciekawy przykład nowoczesnej formy i zaawansowanej technologii od polskiego producenta.

Kiedy okap wyspowy?

Jak sama nazwa wskazuje – wtedy, kiedy w kuchni występuje wyspa kuchenna (czyli wyodrębniona część blatu i szafek umieszczona w pewnym oddaleniu od ściany), na której użytkujemy płytę grzewczą.

Okap wyspowy może przybrać najróżniejsze formy – standardowy kształt odwróconej litery T (T-Line), dekoracyjne okapy montowane na linkach (przypominające lampy), kanciaste prostopadłościany czy okapy w kształcie okrągłej tuby.


Złoty okap Globalo Cylindro Isola


Kuchnia to serce wielu domów. Sercem kuchni coraz częściej bywa natomiast wyspa kuchenna. Jest to jeden z najlepszych sposobów organizowania przestrzeni w tym pomieszczeniu. Staje się wielofunkcyjnym centrum, przy którym przygotujesz posiłek i spędzisz czas z rodziną lub gośćmi. Wyspa kuchenna ułatwia przemieszczanie się między strefą roboczą a częścią wypoczynkową. Sprawia, że kuchnia otwarta na salon jest bardziej przestronna, co sprzyja interakcjom z domownikami.

Złoty okap wyspowy w kuchni

Elementy wyposażenia w kolorze złota są w 2019 trendem, który zyskuje na popularności. Najczęściej są to subtelne dodatki – lampy, świeczniki, tace lub miski na owoce, relingi lub uchwyty do szafek, doniczki na kwiaty i zioła oraz niektóre modele sprzętu AGD. Jednym z nich jest złoty okap tuba od GLOBALO.

Złoty okap wyspowy GLOBALO Cylindro Isola 39.5 GOLD to urządzenie przygotowane do montażu w suficie nad płytą grzewczą umieszczoną na wyspie kuchennej. Okap złoty to nie tylko designerski dodatek do kuchni, ale także praktyczny sprzęt, którego głównym zadaniem jest ochrona reszty wyposażenia kuchni i salonu przed szkodliwym działaniem wilgoci, drobnoustrojów, pleśni, tłuszczu i nieprzyjemnych zapachów.


Złoty okap Globalo Cylindro Isola


Urządzając kuchnię ze złotymi elementami wyposażenia, zwróć uwagę na umiar – złote dodatki mogą dodać Twojej kuchni elegancji i szyku, ale tylko pod warunkiem, jeśli zachowasz umiar. Wnętrze łatwo przesycić jednym kolorem i stanie się ono wtedy przytłaczające i ciężkie. Dobrym sposobem jest stosowanie złotych sprzętów (oprócz okapów może to być gustowny ekspres do kawy lub kawiarka) w otoczeniu bieli i czerni, czyli dwóch uniwersalnych kolorów, na które zawsze można liczyć.

Złoty okap wyspowy GLOBALO Cylindro Isola 39.5 GOLD

Okap złoty od GLOBALO to tuba wykonana ze stali inox . Oprócz złota można zamówić pomalowanie na dowolny kolor, co znacznie zwiększa możliwości aranżacyjne przy projektowaniu nowej kuchni.

Czyszczenie gładkiej stali inox jest łatwe. Gdy okap się zabrudzi, co jest w pewnym momencie jego użytkowania nieuniknione (kurz, tłuszcz, odciski palców), wystarczy przetrzeć go miękką szmatką. Do pielęgnacji okapów polecamy markowe środki wysokiej jakości od Berner.


Złoty okap Globalo Cylindro Isola


W proponowanej przez nas aranżacji złoty okap wyspowy występuje w otoczeniu bieli. Wyspa kuchenna zwieńczona jest grubym, białym blatem w połysku. Jasne są panele na podłodze, krzesła przy blacie, szafki i półki w zabudowie przyściennej oraz same ściany. 

Okap złoty GLOBALO występuje w towarzystwie kompletu złotych lamp i srebrnych dodatków (metalowa taca, czajnik, lodówka, bateria ze zlewem i ekspres do kawy). W części wypoczynkowej natomiast wykorzystano też czerń – stół, krzesła, kanapa, zestaw telewizyjny z głośnikami i czarna półka.

Najważniejsze funkcje złotego okapu od GLOBALO

Głównym zadaniem okapu kuchennego jest oczyszczanie powietrza podczas prac wykonywanych w kuchni. Filtr metalowy zamontowany w okapie zatrzymuje brud, kurz i cząsteczki tłuszczu.

Reszta nieczystości (para wodna i nieprzyjemne zapachy np. spalenizny) zasysane są przez silnik okapu i:

  • usuwane na zewnątrz kuchni rurą podłączoną do wentylacji (w przypadku wyciągu podłączonego do komina) lub
  • oczyszczane są przez filtr węglowy i następnie wpuszczane ponownie do kuchni (w przypadku pochłaniacza w trybie zamkniętym)

Dzięki działaniu okapu unikasz osadzania się na meblach i innych sprzętach tłustego i brudnego nalotu, chronisz ściany przed zawilgoceniem i pleśnią, a tkaniny, dywany i tapicerkę przed wchłanianiem brzydkich zapachów. Kuchnia staje się czysta i higieniczna.

Złoty okap Globalo Cylindro Isola

Złoty okap tuba charakteryzuje się:

  • cichą pracą mierzoną w decybelach: na I biegu jest to jedynie 46 dB, co pozwala na swobodną rozmowę wszystkich osób aktualnie przebywających w kuchni i salonie
  • niewielką średnicą: niecałe 40 cm średnicy okapu tuby sprawia, że w kuchni zostaje więcej przestrzeni, niż po zamontowaniu większych i potężniejszych okapów standardowych prostokątnych (np. w kształcie odwróconej litery T)
  • wysoką wydajnością: ten okap wyspowy pracuje na IV biegach i na najwyższym (tzw. boost) osiąga wydajność maksymalną aż 742 m3/h – to wynik, który pozwala na skuteczne usunięcie wilgoci i nieczystości z dużych kuchni otwartych na salon
  • energooszczędnością: wydajny silnik, wysoka klasa energetyczna i oszczędne oświetlenie w postaci diod POWER LED zadbają o Twoje rachunki za prąd
  • wygodnym sterowaniem: łatwe w obsłudze przycisk Soft-Touch i czytelny wyświetlacz LED 
  • funkcjami dodatkowymi: timer w zakresie od 10 do 90 minut

Dodatkowo złoty okap wyspowy GLOBALO można podłączyć do silnika zewnętrznego, dzięki czemu będzie pracował jeszcze ciszej.

Złoty okap wyspowy GLOBALO Cylindro Isola 39.5 GOLD to ciekawa nowość od polskiego producenta, która z pewnością znajdzie grono swoich wiernych zwolenników ze względu na niebanalny design i zaawansowaną technologię.

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
8:00 - 16:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 8:00 - 16:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 8:00 - 16:00