14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

GLOBALO - polski producent okapów o światowym standardzie


GLOBALO - polski producent okapów o światowym standardzie 

GLOBALO to polska marka okapów kuchennych. Istnieje na rynku od 2001 r. Sprawdź, na czym polega jej fenomen i czym się różni od innych rodzimych producentów.

W Polsce szerszy dostęp do okapów kuchennych pojawił się w połowie lat 90. Początkowo były to głównie okapy do zabudowy oraz okapy teleskopowe z wysuwanym panelem. Obydwa rodzaje były w stanie sprostać jedynie podstawowym potrzebom użytkowników. Ich wzornictwo było raczej ubogie, wydajność średnia a poziom hałasu wysoki. Z czasem na rynku zaczęły pojawiać się coraz lepsze modele firm zagranicznych, do których w krótkim czasie dorównali rodzimi producenci. W tym marka GLOBALO.


Okapy GLOBALO - wysoka jakość i atrakcyjna cena

Jedną z głównych cech wyciągów i pochłaniaczy marki GLOBALO jest wysoka jakość produktów przy zachowaniu stosunkowo atrakcyjnej ceny. Producent oferuje nam dobre i wydajne modele zaczynające się od kwoty 599 zł oraz takie, których cena wynosi 7000 zł. W związku z tym każdy klient jest w stanie znaleźć model odpowiedni dla siebie i swojego portfela. GLOBALO dąży do tego, żeby celować w półkę bardziej ekskluzywną. Mimo tego jednak, klientom, którzy mają mniejszy budżet na okap, proponuje produkty, które są nieco tańsze ale nadal dobre. Jest to możliwe dzięki najnowszemu pomysłowi firmy, a mianowicie redukcji mocy silników.

⇨ Fakt: okapów najczęściej używamy na I lub II biegu i to na tych biegach wydajność okapu ma największe znaczenie.

GLOBALO wprowadziło do oferty okap do zabudowy Globalo LOTEO, który jest bardzo dobrej jakości, pięknie wykończony, cichy i wydajny. Wykonany jest z hartowanego szkła, które o wiele lepiej sprawdza się w użytkowaniu (np. łatwiejsze czyszczenie). Dostępny jest w kolorze białym, czarnym i szarym. Podobny model właściwie nie istnieje u konkurencji, gdyż oferowane przez nią egzemplarze są zwykle połączeniem stali i szkła. Okap Loteo możemy nabyć za 1700-1800 zł. Cena modeli o podobnej klasie w firmach konkurencyjnych jest wyższa przynajmniej o 500 zł. To spora kwota.


Globalo okap do zabudowy Loteo 

Okap do zabudowy GLOBALO LOTEO - hartowane szkło i wydajny silnik

 

Istotne: najnowszym trendem wśród przodujących producentów jest zmniejszanie mocy okapów na rzecz ich cichej pracy. Okap GLOBALO to nowoczesne urządzenia o zredukowanej mocy maksymalnej. Na I i II biegu okap LOTEO ma wydajność rzędu 200m3/h i pracuje poniżej 50 dB.

 

Energooszczędność okapów GLOBALO

W naszych domach znajduje się coraz większa ilość urządzeń elektrycznych, które przyczyniają się do wzrostu rachunków za prąd. Dlatego tak ważne jest, by okap pobierał tej energii możliwie jak najmniej.

  • 95% produktów firmy GLOBALO znajduje się w klasie energetycznej A. Wszystkie okapy mają oświetlenie ledowe, które jest znacznie bardziej oszczędne aniżeli oświetlenie halogenowe będące częstym rozwiązaniem w okapach innych firm.
  • Producent ten ma opatentowaną technologię innowacyjnych filtrów metalowych. Otóż są one na tyle gęste, że zatrzymują cząsteczki tłuszczu, ale wystarczająco przewiewne, by opary kuchenne bez najmniejszego problemu przedostały się do kanału wentylacyjnego. Filtry te skutecznie uniemożliwiają rozprzestrzenianie się szkodliwych substancji, dzięki czemu domownicy unikają ich wdychania, są zdrowsi, a powietrze w mieszkaniu jest czystsze.
  • Niektóre modele okapów GLOBALO posiadają 8 warstwowy filtr, który posiada dodatkowo specjalny pasek zbierający tłuszcz - u innych producentów brakuje takiego rozwiązania.
  • GLOBALO w pełni egzekwuje obowiązującą ustawę o zużytym sprzęcie elektrycznym. Każdy klient, który zakupi u nich nowy okap, może bez problemu zwrócić swoje stare urządzenie.
  • Rozwiązaniem, które jest wysoko cenione przez użytkowników okapów GLOBALO jest sensor pary (sensor zapachu). Dzięki niemu okap sam się włącza, gdy wyczuje zapachy różne od powietrza.

Zobacz, jak marka GLOBALO przyczynia się do poprawy jakości środowiska naturalnego. 


 

Profesjonalne doradztwo

Marka GLOBALO, jako polski producent, przykłada ogromną wagę do tego, w jaki sposób jej klienci są obsługiwani. Priorytetem jest doradztwo. Producent chce, żeby klienci byli zawsze zadowoleni. Niejednokrotnie podkreśla, że ilość sprzedanych egzemplarzy jest kwestią drugorzędną. Najważniejsze jest to, by każdy klient nabył okap idealnie dobrany do swoich potrzeb. Jest to wtedy najlepsze świadectwo dla każdej marki.

Obsługa proponuje modele adekwatne do budżetu, jaki klient może przeznaczyć na zakup okapu. Gdy jednak okazuje się, że np. za naprawdę niewielką dopłatą można znacznie zwiększyć jakość i wydajność urządzenia - jej przedstawiciele zawsze tłumaczą, z czego to wynika.

Specjaliści od GLOBALO radzą swoim klientom, by już na pierwszym etapie procesu zakupowego odpowiedzieli sobie na pytanie: jakiego okapu potrzebuję? Czy zależy mi przede wszystkim na cichej pracy i wydajność jest czynnikiem mniej istotnym? Czy to wydajność jest najważniejsza? A może moją motywacją jest to, żeby okap charakteryzował się najnowocześniejszym designem i był główną ozdobą mojej kuchni?


Sprawny serwis i korzystne warunki gwarancji

Z danych firmy wynika, że notuje ona bardzo małą ilość napraw serwisowych. Jest to zaledwie poniżej 2% ciągu całego roku. Jako że jest ich tak mało, problemy te są rozwiązywane nadzwyczaj szybko. Skąd taki dobry wynik? Przede wszystkim stąd, że producent, przed wypuszczeniem na rynek danego modelu, dokładnie go testuje. Przed wysyłką do klienta dodatkowo sprawdza każdą sztukę urządzenia - pracownicy wyjmują je z opakowania, podłączają do prądu i diagnozują, czy wszystko jest w porządku. W GLOBALO jakiekolwiek problemy są eliminowane jeszcze w fabryce Czasem w nowym sprzęcie elektrycznym znajdują się jakieś wady ukryte.

Standardowe postępowanie gwarancyjne trwa tutaj maksymalnie 14 dni, firma ma też serwis Door2Door.

⇨ Tajemnica małej ilości zgłoszeń serwisowych: wykrywanie i eliminowanie ewentualnych usterek i wad ukrytych jeszcze w fabryce.

Jako że GLOBALO jest rodzimym producentem, wszystkie części zamienne znajdują się w magazynie w siedzibie firmy. Są dostępne od ręki. Zagraniczni producenci okapów dostępnych na naszym rynku najczęściej nie mają stocków serwisowych w Polsce. Każdą część, która podlega gwarancji, muszą zatem sprowadzić z zagranicy, co znacznie wydłuża czas naprawy.

Klient otrzymując przesyłkę kurierską z nowym okapem ma obowiązek sprawdzić towar, żeby wyeliminować uszkodzenia powstałe podczas transportu. Gdy okaże się, że przesyłka została uszkodzona w jego trakcie i wykona on telefon do firmy w godzinach porannych - nowy okap powędruje do niego jeszcze tego samego dnia. Gdy taki telefon zostanie wykonany w godzinach popołudniowych - firma wysyła okap dnia następnego. W każdym z tych przypadków sprawa zostaje załatwiona w ciągu 24h roboczych.


GLOBALO produkuje w Polsce

Wspieranie polskiej gospodarki jest dla wielu użytkowników sprzętu AGD coraz ważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze nowego urządzenia. GLOBALO to firma polska posiadająca w naszym kraju 2 zakłady produkcyjne. Swoje punkty sprzedaży posiada zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Każdy produkt, przed wypuszczeniem na rynek, jest zawsze dokładnie testowany tak, by był zgodny z wewnętrznymi, wysokimi normami jakości. Pracownicy firmy sami są użytkownikami okapów, wiedzą zatem, na co należy zwrócić szczególną uwagę, co należy w danym modelu poprawić, żeby zadowolić najbardziej wymagających klientów. Oddolnie wprowadzają ulepszenia i innowacje wpływające na zwiększenie jakości ich produktów.


Wyróżniający się design wśród rodzimych producentów

Zalety lokalności marki GLOBALO dopełnia ich europejskie oraz światowe podejście do najnowszych trendów we wzornictwie i wystroju wnętrz. Firma sama projektuje swoje okapy. Dzieje się to poprzez wewnętrzne ustalenia z działem projektowym oraz zatrudnianie własnych zdolnych i doświadczonych projektantów i konstruktorów. Obserwują oni rozwój branży, badają, czego klienci poszukują i na tej podstawie tworzą nowe rozwiązania.


Globalo okap BERASSO przyścienny Globalo okap SERINA wyspowy

Okap skośny GLOBALO BERASSO (po lewej) cichy okap przyścienny o dużej wydajności oraz okap wyspowy GLOBALO SERINA pracujący w trybie pochłaniacza (po prawej)

 

Produkty dbające o zdrowie

Okapy GLOBALO jako jedyne w Polsce wyposażone są w filtry plazmowe. Jest to innowacyjne, holenderskie rozwiązanie, które, dzięki procesowi jonizacji, sprawia, że powietrze w naszym domu jest całkowicie wolne od bakterii, wirusów i alergenów. Filtr plazmowy eliminuje problemy z alergią, usuwa odzwierzęce substancje uczulające, roztocza, kurz, pyłki oraz każdą inną nieczystość z powietrza. Powietrze po przejściu przez filtr plazmowy jest sterylnie czyste. W związku z tym można je pozostawić w pomieszczeniu i nasze urządzenie może pracować w trybie pochłaniacza a nie wyciągu.

 

Zachęcamy do zwracania uwagi na pochodzenie urządzeń, z których Państwo korzystają w codziennym życiu. Wśród polskich producentów marka GLOBALO z pewnością wyróżnia się pozytywnie. Zarówno jeśli chodzi o wykorzystywane w urządzeniach technologie, wydajność silników jak i dobry design.

 

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
9:00 - 17:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 9:00 - 17:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 9:00 - 17:00