Okap wyspowy Amica i okap wyspowy Globalo: porównanie 3 modeli


Okap wyspowy Amica

Okap wyspowy Amica i okap wyspowy Globalo: porównanie 3 modeli


 


Polskie marki z branży AGD konkurują ze światowymi rywalami stawiając na jakość techniczną, atrakcyjne wzornictwo i rozsądną cenę. I radzą sobie bardzo dobrze. Dzięki swoim walorom funkcjonalnym i estetycznym na listę bestsellerów dostały się rodzime okapy kuchenne. Sporym zainteresowaniem konsumentów cieszą się okapy dwóch producentów: Amica (kiedyś polska, teraz z zagranicznym kapitałem) oraz Globalo (w 100% polska).

Przyjrzyjmy się kilku modelom z tej kategorii, które zdecydowanie zasługują na swoje miejsce przy naszym kuchennym stole, a w zasadzie nad naszą kuchenną wyspą.

Okap wyspowy: nowe otwarcie

Okap kuchenny wyspowy to rodzaj okapów zyskujących na popularności dzięki modzie na kuchnie połączone z salonem. Takie rozwiązanie planu domu pozwala na optyczne powiększenie pomieszczeń i lepszy kontakt domowników. Wyspa harmonijnie scala obie przestrzenie i stanowi jednocześnie przydatną strefę do prac kuchennych.

Zainstalowanie okapu nad wyspą zwalnia dodatkowo przestrzeń przy ścianie kuchni, którą można wykorzystać pod system zabudowy – na szafki lub półki. Otwarcie kuchni na salon wymaga montażu okapu o odpowiedniej mocy, który skutecznie wyeliminuje efekty uboczne gotowania – wchłonie nieprzyjemne zapachy, wilgoć i tłuszcz.

Okap w przestrzeniach open space powinien też być cichy, aby nie zakłócać komfortu korzystania z salonu. Okapy wyspowe muszą też sprostać kolejnemu ważnemu wyzwaniu. Ze względu na ich wyeksponowane miejsce wymaga się od nich więcej w zakresie estetyki.

Przyjrzyjmy się, jak z tymi wymaganiami radzą sobie konkretne modele marki Amica oraz marki Globalo.

Okap wyspowy Amica OWS451O

Amica to globalna marka o polskich korzeniach. Produkty tego gracza z branży AGD są sprzedawane w 40 krajach świata. Ekspansja na taką skalę była możliwa dzięki dobrej jakości i odpowiednio skorelowanej z nią cenie oraz braku konkurencji na rynku.

Okap wyspowy Amica OWS451O to okap wyspowy okrągły. Ma cylindryczną formę i wykonany jest z odpornej na zarysowania, eleganckiej stali inox. W swoim produkcie Amica postawiła na materiały dobrej jakości, nowoczesny design i przyjazną obsługę.

Okap wyspowy Amica OWS4510 posiada szereg ułatwiających użytkowanie funkcji, w tym informujący o konieczności wymiany filtra wskaźnik, wyłącznik czasowy i pilot do zdalnego sterowania. Okap wyspowy Amica może pracować jako wyciąg lub pochłaniacz.


Okap wyspowy Amica OWS4510

Okap wyspowy Amica OWS451O


⇨ Najważniejsze cechy okapu Amica OWS451O

 • wysokiej jakości filtr aluminiowy + wskaźnik wymiany filtrów
 • 4 diody LED o mocy 4 x 1,75 W
 • klasa energetyczna C
 • wydajność maksymalna 595 m3/h
 • poziom dźwięku na I biegu 45 dB
 • cena: 2449 zł


Okap wyspowy GLOBALO Cylindro Isola

Skupmy się teraz na egzemplarzu polskiego producenta, czyli okapie wyspowym CYLINDRO ISOLA marki GLOBALO. Okapy Globalo wyróżniają się przepięknym designem, cichą pracą i wysokim standardem technologicznym wykonania.

GLOBALO to rodzima marka współpracująca z włoskimi projektantami i niemieckimi inżynierami, specjalizująca się wyłącznie w produkcji okapów. Skupienie się na jednym obszarze produkcji pozwala marce GLOBALO na oferowanie rozwiązań na najwyższym poziomie. Okap wyspowy CYLINDRO ISOLA wykonany jest z wysokiej jakości stali i wyróżnia się niezwykle cichą pracą (minimalna głośność wynosi zaledwie 46 dB) i bardzo dużą mocą silnika (742 m3/h p), co jest niezwykle ważne dla kuchni typu open space. Ma kształt będący kwintesencją nowoczesnej, wyważonej elegancji.

Urządzenie wyposażone jest w sterowanie sensorowe i energooszczędne oświetlenie diodowe. Działa cicho i wydajnie przy wysokiej klasie energetycznej (B). Jego walorem są osłonięte filtry metalowe – wnosi to szykowną prezencję i ułatwia utrzymanie okapu w czystości. Czteropunktowe ruchome oświetlenie daje możliwość sterowania kątem padania światła, zwiększając komfort gotowania. Atutem sprzętu od Globalo jest również jego korzystna cena.

Urządzenie oferuje 3 stopnie prędkości z funkcją boost do intensywnej absorbcji, ekologiczne oświetlenie LED oraz komfortowe sterowanie za pomocą klawiszy Soft-Touch z wyświetlaczem LED.

Może pracować jako wyciąg lub pochłaniacz po wyposażeniu w filtr węglowy.

 

Okap wyspowy Globalo Cylindro Isola

Okap wyspowy Globalo Cylindro Isola

⇨ Najważniejsze cechy okapu Globalo Cylindro Isola

 • osłonięte filtry metalowe, które łatwo utrzymać w czystości
 • dzięki schowanym filtrom - wygląda elegancko
 • 4-punktowe, ruchome oświetlenie daje możliwość dowolnego ustawienia kąta padania światła
 • klasa energetyczna B
 • wydajność na poziomie 742 m3/h
 • cicha praca
 • cena: 2450 zł

Okap wyspowy GLOBALO Nomina Isola

Do kuchni zaaranżowanych w stylu odwołującym się do klasyki, ale też minimalistycznych, doskonale pasować będzie elegancki okap wyspowy GLOBALO Nomina Isola. Walory estetyczne jego lekkiego optycznie designu wzmacniają szlachetne materiały – stal INOX i szkło hartowane. Okap wyposażony jest w zaawansowane funkcjonalności – w tym włączający się automatycznie po wykryciu wilgoci czujnik sensora pary. Komfort obsługi zapewnia sterowanie przyciskowe klawiszami Soft-Touch. Urządzenie pracuje w trybie wyciągu lub pochłaniacza (do tego drugiego wymagany jest filtr węglowy).Okap wyspowy Globalo Nomina Isola: koszt 2359 zł


⇨ Najważniejsze cechy okapu Globalo Nomina Isola

 • klasa energetyczna B
 • wzmacniany przeciwtłuszczowy filtr aluminiowy
 • mocny silnik
 • może pracować z silnikiem zewnętrznym
 • wyposażony jest w 4 biegi w tym w bieg intensywny
 • wydajność na poziomie 745 m3/h

Okap wyspowy GLOBALO Nomina Isola podbija serca klientów wysublimowaną, nowoczesną formą, wysoką jakością parametrów technicznych i cichą pracą. Wykonany ze stali szlachetnej, idealnie komponuje się z dystyngowanym stylem minimalizmu i surowym industrializmem. Subtelny, prosty kształt czyni z niego dobry wybór również do kuchni klasycznych oraz skandynawskich. Jego diodowe oświetlenie jest praktycznym i dekoracyjnym źródłem światła w przestrzeni kuchni.

Urządzenie jest tak zaprojektowane, aby wyraźnie odczuć zaawansowany poziom jego wykonania. Posiada sensor pary, który włącza okap po automatycznej detekcji wilgoci, jednocześnie dostosowując intensywność pochłaniania do stopnia nasycenia oparami. Cztery biegi dają możliwość sterowania mocą pracy okapu, a sterowanie sensorowe zwiększa komfort obsługi manualnej.


Okap wyspowy Globalo Nomina Isola

Okap wyspowy Globalo Nomina Isola: koszt 2359 zł

⇨ Najważniejsze cechy okapu wyspowego GLOBALO Nomina Isola

 • atrakcyjna cena
 • polski producent
 • klasa energetyczna B
 • wzmacniany filtr aluminiowy 
 • duża moc silnika
 • możliwość pracy z silnikiem zewnętrznym
 • wydajność na poziomie 815 m3/h
 • energooszczędne oświetlenie LED
 • funkcja czujnika zabrudzenia filtrów, minutnik, sensor pary
 • możliwość malowania na dowolny kolor

Okap kuchenny Amica i okap kuchenny GLOBALO tworzą kuchenną listę zakupowych przebojów. Okapy te odznaczają się wysokimi standardami technicznymi, estetycznymi i ekologicznymi. Są zaprojektowane tak, aby w pomieszczeniach panował przyjemny zapach, było w nich czysto i ładnie.