14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Okapy kuchenne FABER: 4 powody, dla których warto zwrócić na nie uwagę


Okapy kuchenne FABER: 4 powody, dla których warto zwrócić na nie uwagę


 

Okapy kuchenne FABER znajdują się w pierwszej trójce większości rankingów jakości tej grupy urządzeń AGD. Przedstawiamy krótką charakterystykę zarówno samej marki jak i wybranych okapów, na które z pewnością warto zwrócić uwagę.

 

FABER: Air Matters

Faber jest włoskim producentem sprzętu AGD z ponad 60-letnim doświadczeniem. Działając w przekonaniu o rosnącej roli designu w branży, marka tworzy coraz to bardziej zachwycające okapy kuchenne, w których innowacyjne rozwiązania technologiczne łączą się z zaskakującą stylistyką. Okapy kuchenne Faber wybierane są chętnie przez klientów, którym równie mocno zależy na niezawodności co na wyglądzie urządzeń. 

Marka FABER powstała w miejscowości Fabriano. W 1955 roku niejaki Abramo Galassi założył firmę specjalizującą się w produkcji tworzyw sztucznych i żywic syntetycznych (Faber Plast). Jeden z pierwszych katalogów produktów zawierał m.in. wanienkę do kąpieli dziecka oraz wysokiej klasy brodzik prysznicowy odporny na osadzanie kamienia. Firma jednak zaczęła rozwijać się w innym kierunku. To właśnie w tym niewielkim warsztacie wynaleziony został wyciąg kuchenny w postaci, w jakiej znamy go obecnie tj. urządzenia wyrzucającego zassane opary do przewodów wentylacyjnych, filtrującego powietrze i wyłapującego cząsteczki tłuszczu i innych nieczystości. W 1958 roku wyprodukowano pierwszy we Włoszech okap napędzany silnikiem elektrycznym. 

Od tego momentu na zawsze zrewolucjonizowana została branża sprzętów kuchennych, a przygotowywanie posiłków stało się bezpieczne, zdrowe i przyjemne.


4 rzeczy wyróżniające okapy kuchenne FABER


1. Oświetlenie

Dobre oświetlenie okapu jest istotne przynajmniej z dwóch głównych powodów. Po pierwsze zapewnia dobrą widoczność płyty grzewczej podczas przygotowywania posiłków, co wpływa zarówno na bezpieczeństwo jak i na wygodę użytkowania. Po drugie - może znacząco zmniejszyć nasze rachunki za prąd. Okapy kuchenne FABER posiadają kilka innowacyjnych technologii, które spełniają te warunki w 100%. Należą do nich m.in.:

  • oświetlenie VELO LED (VELO LEDlight): przyjemne w odbiorze, wiernie oddające kolory oświetlanych przedmiotów; diody są estetycznie wkomponowane w kształt okapu, charakteryzują się bardzo niskim poborem energii (3W); gotowanie przy nich jest wygodne, a dobra widoczność gwarantowana 

 

  • światło czuwania (Comfort Light): zmniejsza intensywność oświetlenia za pomocą naciśnięcia jednego przycisku; jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy lubią, gdy okap świeci się przez wiele wieczornych lub nocnych godzin; Comfort Light jest systemem pobierającym niewiele energii oraz zapewniającym widoczność w kuchni bez konieczności uruchomienia światła głównego (podobną funkcję spełniają również technologie Dimmer Light i Mood Light)

 

2. Sterowanie i użytkowanie

Sterowanie okapem, ilość biegów oraz dostęp do panelu, który zapewnia wygodne i szybkie zmiany trybów pracy, to czynniki, na które świadomi użytkownicy okapów kuchennych zwracają dużą uwagę. Wyciąg ma nie tylko usuwać zanieczyszczone powietrze z naszej kuchni, eliminować zapachy oraz chronić nasze zdrowie i meble, ale również powinien czynić to w sposób, który możliwie najmniej ingeruje w nasze codzienne przyzwyczajenia. Okapy kuchenne Faber w sposób optymalny to czynią m.in. za pomocą:

  • prędkości intensywnej, która zwiększa maksymalną wydajność urządzenia w krótkim czasie; jest to funkcja niezbędna w sytuacji, gdy coś się nam przypali i chcemy szybko (w ciągu 10 minut) pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i dymu
  • programu 24 (24h), który pozostawia urządzenie włączone przez całą dobę, dzięki czemu nieustannie wymienia w pomieszczeniu powietrze przy poziomie głośności niesłyszalnym dla ludzkiego ucha; zyskujemy strefę czystego powietrza, która ma ogromne znaczenie np. w przypadku alergików
  • pilota zdalnego sterowania, który pozwala sterować okapem na odległość - przydatny szczególnie osobom z ograniczoną możliwością poruszania się

Faber VictoryFABER Victory okap do zabudowy z funkcją 24 h: dostępny w szerokościach 54 cm, 77 cm i 99 cm

 

3. Cicha praca

Przodujący producenci okapów kuchennych dążą do tego, by w swoich najnowszych modelach uzyskiwać możliwie najniższy poziom głośności. Dzięki temu okapy są chętniej i częściej używane, co realnie wpływa na wzrost jakości życia (polskim producentem, którego urządzenia charakteryzują się poziomem głośności poniżej 50 dB - okapy GLOBALO). Okapy kuchenne FABER również znajdują się w tej grupie. Dlatego właśnie marka opatentowała jedne z najnowocześniejszych rozwiązań wyciszających pracę okapów:

  • System Sil-K ACT: jest to technologia aktywnej redukcji hałasu, która przy użyciu mikrofonu rejestruje generowany przez okap hałas i poprzez wzmacniacz oraz głośnik tworzy falę dźwiękową o przeciwnej fazie, dzięki czemu zostaje on wyeliminowany, zapewnia redukcję głośności aż o 13 dB
  • Comfort Panel: to obwodowe zasysanie powietrza wykorzystujące efekt zwężki Venturiego; dodatkowo Panel Comfort jest instalowany ze specjalnymi panelami, które pochłaniają dźwięk; dużym plusem jest łatwe czyszczenie okapów wyposażonych w tą technologię


Okap Faber Infinity Act

 

Okap Faber Infinity Act wyposażony jest w system Comfort Panel, który obniża poziom hałasu aż o 25%

 

  • Silent KIT (zestaw wyciszający): pozwala na obniżenie hałasu powstałego w wyniku zasysania powietrza aż o 25%; tym samym zmniejsza natężenie hałasu o 3 dB, co w przypadku urządzeń domowych jest odczuwalną różnicą; wykonany jest z materiału łatwego do czyszczenia oraz pochłaniającego dźwięki; panele Silent KIT można zamontować w większości okapów marki FABER - najlepiej jednak upewnić się u Konsultanta, czy wybrany przez Cinas model ma taką opcję

 

4. Energooszczędność i wydajność

Większość klientów poszukujących nowego okapu kuchennego zwraca uwagę na jego wydajność. Wydajność okapu jest ilością metrów sześciennych zanieczyszczonego powietrza, jaką w ciągu godziny dane urządzenie jest w stanie przefiltrować i wyciągnąć poza pomieszczenie za pomocą kanału wentylacyjnego. Z drugiej strony ważnym czynnikiem jest również ten, by nowoczesne urządzenia były przyjazne środowisku naturalnemu i...naszej kieszeni (niższe rachunki za prąd). Istnieją rozwiązania, które zwiększają tę skuteczność, są to m.in:

  • silniki bezszczotkowe (Brushless): przy zapewnieniu wysokiej wydajności pracy gwarantują oszczędne zużywanie energii; w porównaniu z silnikami tradycyjnymi oszczędność ta wynosi aż o 85% (dla średnich i niskich prędkości) oraz 35% (dla dużych prędkości) - jest to najcichszy silnik na rynku!

 

Okap Faber sufitowyOkap sufitowy FABER HEAVEN GLASS 2.0 WH FLAT - biały oraz okap sufitowy w kolorze stali INOX to przykłady okapów, w których wykorzystano silnik bezszczotkowy (brush less). Co ważne, okapami tymi można sterować z poziomu płyty indukcyjnej tej samej marki (jeśli posiada ona taką funkcję). Okapy sufitowe FABER będą idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którym odpowiada dyskrecja - okap przypomina lampę i często jest wręcz niezauważalny w kuchni.

 
Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
8:00 - 16:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 8:00 - 16:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 8:00 - 16:00