Rury do okapu: ich rodzaje i zabudowa

autor: Redakcja27.10.2017Blog

Rury do okapu: ich rodzaje oraz zabudowa

 

 

Rura do okapu pozwala podłączyć urządzenie do wentylacji. Wybierając konkretne akcesoria, należy kierować się średnicą wylotu z silnika okapu oraz długością połączenia. Złotą zasadą jest unikanie stosowania redukcji średnicy kanałów wylotowych, ponieważ zaburzy to sprawne i ciche usuwanie zanieczyszczonego powietrza poza kuchnię.

 

 

 Okap: wkład do zabudowy w szafce jako sposób na czyste powietrze

autor: Redakcja25.10.2017Blog

Okap wkład do zabudowy

 

 

Okapy wkłady umiejscowione są w szafce kuchennej w taki sposób, że na pierwszy rzut oka są prawie niewidoczne. Znajdą swoje zastosowanie zarówno w przestrzeniach małych kuchni, gdzie ważny jest każdy centymetr powierzchni, jak też w pomieszczeniach bardziej przestronnych.

 

 

 Okapy rustykalne: odrobina stylu retro w Twoim domu

autor: Redakcja21.10.2017Blog

Okapy rustykalne

 

 

Okapy rustykalne, zwane także okapami kuchennymi retro, standardowo mają kształt trapezu. Często zbudowane są z kopuły, którą otacza drewniana rama. Modele w stylu loft zdobione są dodatkowo złotymi elementami. Okap kuchenny rustykalny idealnie sprawdzi się w kuchni: tradycyjnej, angielskiej, kolonialnej, industrialnej i retro.

 

 

 Okap kuchenny teleskopowy: 6 cichych i wydajnych modeli

autor: Redakcja17.10.2017Blog

Okap kuchenny teleskopowy Globalo Perio Touch

 

 

Na rynku dostępne są różne rodzaje okapów teleskopowych, wśród których każdy miłośnik tego typu urządzeń może znaleźć coś dla siebie. Niniejszy poradnik zawierać będzie omówienie wydajności i głośności pracy tych urządzeń ze wskazaniem konkretnych modeli.

 

 

 Okap okrągły: 6 ciekawych modeli, które sprawdzą się w każdej kuchni

autor: Redakcja14.10.2017Blog

Okap okrągłyOkap okrągły jest jednym z coraz chętniej wybieranych modeli. Urządzenie to jest doskonałym przykładem połączenia nowoczesności i minimalizmu. Idealnie sprawdzi się m.in. nad wyspą kuchenną, gdzie elegancka tuba o wysokiej mocy pochłaniania oczyści naszą kuchnię z nieprzyjemnych zapachów i niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

 

 Okapy kuchenne kominowe: który z tych 6 modeli wybierzesz?

autor: Redakcja7.10.2017Blog

Okapy kuchenne kominowe

 


Okapy kuchenne kominowe są najczęściej kupowanym typem okapów. Ich popularność wynika z łatwości instalowania i bogactwa dostępnych w sprzedaży modeli. Montowane bezpośrednio do ściany nad płytą grzewczą pochłaniają opary nawet z bardzo intensywnego gotowania.

 

 Montaż okapu: zapoznaj się z praktycznym vademecum zaleceń instalacyjnych

autor: Redakcja30.9.2017Blog

Montaż okapu

 

 

To, czy okap pracuje efektywnie, wydajnie i cicho zależy nie tylko od wysokiego standardu technicznego danego modelu. Na skuteczność pochłaniania i bezdźwięczną pracę wpływa również prawidłowy montaż okapu. Podajemy kilka praktycznych wskazówek instalacyjnych, dzięki którym okap będzie działał bez zarzutu.

 

 Okap kuchenny 90: 7 modeli wartych uwagi

autor: Redakcja23.9.2017Blog

Okap kuchenny 90 cm

 

 

Duży może więcej. To powiedzenie dotyczy również okapów. Większa szerokość podstawy urządzenia oznacza większą powierzchnię wchłaniania. Ale też konieczność wygospodarowania większej przestrzeni pod montaż. Sprawdźmy, kiedy konkretnie należy zakupić okap kuchenny 90 cm.

 

 

 Okap wyspowy Amica vs okapy Globalo: 3 nasze typy

autor: Redakcja16.9.2017Blog

Okap wyspowy Amica vs Globalo

 

 

Polskie marki z branży AGD konkurują ze światowymi rywalami stawiając na jakość techniczną, atrakcyjne wzornictwo i rozsądną cenę. I radzą sobie bardzo dobrze. Przyjrzyjmy się, czy warto wybrać okap wyspowy Amica czy może raczej Globalo.

 

 Okap kuchenny wyspowy: kurs na piękno i funkcjonalność

autor: Redakcja9.9.2017Blog

Okap kuchenny wyspowy

 

 

Zajmuje trzecie miejsce pod względem popularności, montowany jest do sufitu nad wyspą kuchenną z płytą grzewczą i ma cichy silnik o dużej mocy pracy – tak w skrócie określić można okap kuchenny wyspowy.


Okapy sufitowe: praktyczne wskazówki przed zakupem

autor: Redakcja4.8.2017Blog

Okap sufitowy

 

 

Okapy sufitowe stają się coraz chętniej wybieranym modelem. Łączą w sobie wysoką jakość i nowoczesny design. Warto pomyśleć nad wyborem nieco droższych modeli, które dają gwarancję solidnego wykonania i dobrej pracy urządzenia.

 

 Okap przyścienny: wybierz odpowiedni spośród 5 głównych rodzajów

autor: Redakcja31.7.2017Blog

Okap przyścienny

 

 

Okap przyścienny należy do jednych z najchętniej kupowanych modeli wyciągów kuchennych. Zróżnicowany design pozwala na dopasowanie urządzenia do kuchni w dowolnym stylu.

 

 

 Okap czarny: zobacz, do jakich kuchni pasuje najbardziej

autor: Redakcja28.7.2017Blog

Czarny okap w kuchni

 

 

Okap czarny nie musi być zwykłym, nudnym urządzeniem AGD. Najnowsze wzornictwo pozwala na szeroki wybór modeli. Zwykło się mawiać, iż kolor czarny pasuje do wszystkiego. Jak więc taka kolorystyka odnajdzie się w kuchni?

 

 Okapy TOFLESZ: modele poniżej 2000 PLN

autor: Redakcja25.7.2017Blog

Okapy Toflesz

 

 

Od niemal trzech dekad na polskim rynku działa producent okapów kuchennych TOFLESZ. Firma wykonuje urządzenia także na indywidualne zamówienie. Przedstawiamy okapy, za które zapłacimy mniej niż 2 tysiące złotych.

 

  
Ładuję...