14 dni zwrot 170 000 zadowolonych klientów 3000 okapów znanych marek

Pochłaniacze kuchenne - dlaczego ich nie włączamy podczas gotowania?


Pochłaniacze kuchenne - dlaczego ich nie włączamy podczas gotowania?


Masz w domu stary okap? Rzadko go włączasz? Zapominasz o tym? A może myślisz, że pochłaniacze kuchenne muszą być głośne? Zastanówmy się, dlaczego tak się dzieje.

Pochłaniacze kuchenne weszły na polski rynek krótko po zmianie ustroju w naszym kraju. Początkowo rodzimi konsumenci podchodzili do nich z dystansem, ale szybko przekonali się, iż jest to przydatne i funkcjonalne urządzenie. W połowie lat 90. najbardziej popularnymi modelami były okapy do zabudowy - wkłady do zabudowy w szafce oraz okapy teleskopowe z wysuwanym panelem. Niestety jakość tych pierwszych na naszym rynku modeli pozostawiała wiele do życzenia. Wielu użytkowników zniechęciło się do całego segmentu tych produktów i, mimo posiadania zamontowanych modeli - nie uruchamiają ich podczas gotowania. Nic w tym dziwnego. Nawet najlepszej klasy sprzęt elektryczny ma prawo stracić na swojej wartości po dwóch dekadach od daty produkcji.

Obecnie, po ponad 20 latach, zdarza nam się rozmawiać z klientami, którzy mają pochłaniacze kuchenne nowszej generacji, ale również ich nie użytkują podczas przygotowywania posiłków. Podpowiadamy dlaczego tak się dzieje i w jaki sposób uniknąć takiego stanu rzeczy.


Co robić, gdy pochłaniacze kuchenne chodzą za głośno?

To częsty problem, z którym się spotykamy. Klient kupił kiedyś pochłaniacz kuchenny, ale przestał go używać, gdyż okazał się on zbyt głośny. W takiej sytuacji szukamy źródła tego problemu, którym może być:

  • słabej jakości okap - tanie pochłaniacze kuchenne wykonane z kiepskiej jakości materiałów zawsze będą pracowały głośno

Zasadą, którą kierujemy się w naszej pracy jest: 

ZRÓB WSZYSTKO, ŻEBY POCHŁANIACZ PODŁĄCZYĆ DO WENTYLACJI

Pochłaniacze kuchenne, które zostały podłączone do wentylacji, zawsze chodzą ciszej oraz są wydajniejsze nawet o 80% od pochłaniaczy pracujących na wymiennych filtrach węglowych. Oprócz argumentu o cichej pracy ważne są też koszty. Wymiana filtra węglowego w okapie nie jest trudna - operację należy wykonywać co ok. 3-6 miesięcy. Zestaw filtrów kosztuje średnio 80 zł. W związku z tym roczne użytkowanie urządzenia wzrasta o ok. 320 zł, gdyż najlepiej wymieniać je co 3 miesiące. A jest to tylko jeden z kosztów, jakich możemy uniknąć. Pochłaniacze kuchenne, które podłączyliśmy do wentylacji, pracują lepiej i skuteczniej usuwają wszelkie nieczystości z powietrza w naszej kuchni. A to pozwoli nam uniknąć częstych remontów. Koniec z częstą wymianą mebli, malowaniem i tapetowaniem ścian oraz zmianą tapicerki przesiąkniętej tłuszczem i nieświeżymi zapachami.

⇨ Jeśli Twój pochłaniacz kuchenny chodzi za głośno - podłącz go rurą do kanału wentylacyjnego. Jego praca będzie wtedy o wiele cichsza.

Bywa też tak, że posiadany przez nas okap jest już starszej daty i podłączenie go do wentylacji zlikwiduje tylko niektóre problemy. Technologie w konstrukcji i produkcji sprzętów AGD szybko się rozwijają. Co roku wypuszczane są nowe modele pochłaniaczy kuchennych, które zadziwiają zarówno swoim designem jak i funkcjonalnościami. W takiej sytuacji lepiej jest po prostu zakupić nowe urządzenie

Jeśli zależy nam na cichej pracy i jest to priorytet przy wyborze okapu, musimy wziąć pod uwagę jeden ważny aspekt:

ZNAJDŹMY URZĄDZENIE, KTÓRE NA I i II BIEGU CHODZI CICHO


Z rozmów z naszymi klientami wynika, że są to programy używane przez osoby gotujące najczęściej. A skoro są używane najczęściej - to właśnie one powinny cechować się cichą i przyjemną pracą, która umożliwi domownikom swobodną rozmowę.

⇨ Cicha praca to działanie poniżej 50 dB - wtedy mamy pewność, że pracujące urządzenie będzie nieinwazyjnie działało w tle zwyczajnego, rodzinnego życia.

Dzięki czemu możliwa jest skuteczna i wydajna praca na niskich biegach przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poziomu głośności?

Dzięki redukcji mocy silników na rzecz zmniejszenia ilości decybeli. Wśród polskich producentów pod wieloma względami przoduje marka GLOBALO, która w mądry sposób redukuje moc swoich silników. Dzięki temu na I biegu osiągają one wydajność rzędu 200 m3/h. Jest to w pełni wystarczająca siła, by na początkowym programie pozbyć się wszystkich zapachów i oparów powstałych podczas gotowania. Oczywiście, jeśli gotowanie robi się intensywniejsze, możemy uruchomić wyższy bieg i wtedy moc okapu wzrasta usuwając z pomieszczenia wszelkie nieczystości. Gdy jednak gotowanie jest umiarkowane - dobrze jest zadbać przede wszystkim o cichą pracę okapu.


Pochłaniacze kuchenne GLOBALO Loteo 

Pochłaniacze kuchenne: wkład okapowy Globalo Loteo White i okap wkład Globalo Loteo Grey - zredukowana moc silnika na rzecz cichej pracy i bardzo dobrej wydajności rzędu 200m3/h na I i II biegu

 

Mając na uwadze fakt, iż dla wielu klientów pochłaniacze kuchenne powinny być przede wszystkim ciche - najlepsi producenci starają się, by proponować coraz lepsze udogodnienia. Okapy FABER w swoich niektórych modelach stosują dodatkowo system Sil-K Act, który zapewnia wyjątkowo ciche działanie zmniejszając głośność pracy okapu nawet o 13 dB. Funkcja ta w znacznym stopniu redukuje dźwięk pochłaniacza czyniąc go praktycznie niesłyszalnym.

Jak poradzić sobie z zapominaniem o włączeniu pochłaniacza kuchennego?

Równie częstym powodem, przez który użytkownicy posiadający pochłaniacze kuchenne w swoich domach ich nie używają, jest zwykłe zapominanie o ich włączaniu.

Jest na to proste i skuteczne rozwiązanie - sensor pary. To innowacyjny system, który wykrywa każdy zapach, dym oraz gaz. Gdy zdiagnozuje parę wodną lub gorące powietrze, uruchomi się oraz dostosuje pracę pochłaniacza w taki sposób, by niechciane czynniki zostały wyeliminowane. Nie musimy zatem każdorazowo włączać i wyłączać okapu - zrobi on to za nas zapewniając czyste i zdrowe powietrze w naszej kuchni przez całą dobę.

 

Drugą funkcją, która jest niezwykle przydatna w sytuacji, gdy zdarza się nam zapominać o uruchamianiu okapu, jest jego cicha praca w tle przez 24h na tzw. półbiegu.

Pozwala on na takie uruchomienie pochłaniacza, by pracował on przez całą dobę wymieniając powietrze przez 24 godziny. Pochłaniacz kuchenny zachowuje przy tym poziom głośności właściwie niesłyszalny dla ludzkiego ucha.


 

Pochłaniacze kuchenne: okap przyścienny FRANKE CRYSTAL VERTICAL z funkcją 24 h - filtrowanie powietrza przez całą dobę

 

 ⇨ Najważniejsze informacje:

  • najczęstsze przyczyny nieużywania okapu to jego głośna praca lub zapominanie
  • zawsze staramy się podłączyć okap do wentylacji - będzie on wtedy wydajniejszy i zacznie ciszej pracować
  • wybierajmy ciche urządzenia, najlepiej takie, których praca na I i II biegu wynosi poniżej 50 dB
  • zwróćmy uwagę na modele o zredukowanej mocy silnika na rzecz cichszej i przyjemniejszej pracy
  • zaufajmy nowym technologiom takim jak system Sil-K Act, sensor pary czy włącznik 24

A przede wszystkim: starajmy się konsultować nasze plany i zamiary z profesjonalistami, których głównym zadaniem jest to, by wybrać dla Państwa urządzenie najlepiej spełniające oczekiwania. Zakup pochłaniacza to decyzja nawet na 10 czy 15 lat.

 

 

Chętnie pomożemy z wyborem okapu dla Ciebie!
Jaką formę kontaktu z nami preferujesz?
Chcę porozmawiać przez telefon
Zadzwoń 800 914 853
9:00 - 17:00
Chcę wysłać zapytanie mailem Napisz sklep@okapykuchenne.pl 9:00 - 17:00
Chcę porozmawiać przez messenger Napisz m.me/OkapyKuchenne 9:00 - 17:00